Kurban Bayramı sevincini 30 ülkede yaşattık

Kurban Bayramı sevincini 30 ülkede yaşattık

Tarih: 04 Temmuz 2023


Kurban Bayramı sevincini 30 ülkede yaşattık

Bu yıl kurban organizasyonunu Türkiye ile birlikte 30 ülkede gerçekleştirerek 21 bin hisse kurbanı 900 bin kişiye ulaştırdık.

Kurban faaliyetlerini bu yıl ‘‘Kurban İyiliği Yaşatır’’ çağrısıyla dünyanın dört bir tarafında, bağışçılarımızdan vekaletlerini almış olduğu 21 bin hisse kurbanın kesim ve dağıtımını gerçekleştirdik.

Ekiplerimiz, hayırseverlerin bağışlamış olduğu kurbanlıkların kesim ve dağıtımlarını Türkiye, Afrika, Ortadoğu, Orta Asya, Güney Asya, Kafkasya, Uzakdoğu, Endülüs ve Balkanlar’da yaparak kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

 

Türkiye’de 32 bin kişiye kurban eti

Yurtiçi kurban çalışmalarını deprem bölgeleri başta olmak üzere 15 ilde gerçekleştirerek 740 hissenin kesimini yaptık. Kurban ekiplerimiz tarafından önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi 32 bin kişiye kurban eti ulaştırdık. Deprem bölgelerinde yaşayan 500 çocuğa ekiplerimiz tarafından bayramlık kıyafetler hediye edildi.

 

Çocuklar unutulmadı

Kurban Bayramı'nda İslam coğrafyasında ümmet şuuruyla hareket ederek gönüllüler ve partner kuruluşlar tarafından faaliyet yapılan 30 ülkede, 4200 çocuğa bayramlık kıyafet ve oyuncak hediye ettik.

 

Nerelere ulaşıldı

 ‘‘Kurban İyiliği Yaşatır’’ çağrısıyla gerçekleştirilen kurban organizasyonu bu yıl Türkiye ile birlikte 30 ülkede yapıldı.

Orta Doğu; Suriye, Lübnan, Filistin (Gazze, Kudüs) ve Yemen

Avrupa; Macaristan, Bulgaristan, Arnavutluk ve İspanya

Afrika; Somali, Mali, Çad, Kenya, Togo, Nijer, Burkina Faso, Sudan, Uganda, Benin ve Tanzanya

Asya; Kırgızistan, Myanmar, Moğolistan, Bangladeş, Hindistan, Tayland, Vietnam, Afganistan, Nepal ve Sri Lanka

 

Geçen yıl neler yapıldı?

2022 Kurban organizasyonunu ‘‘Kurban Yeryüzüne Armağan’’ çağrısıyla 35 ülkede gerçekleştirerek, 19.235 hisse kurbanı yaklaşık 850 bin kişiye ulaştırdık.

 

30 ülkeye 21 bin hisse

Genel Başkanımız Kemal Özdal, yaptığı açıklamada başta Türkiye olmak üzere 30 ülke ve yüzün üzerinde bölgede kurban organizasyonu gerçekleştirildiğini belirtti. İslami usullere göre kesilen 21 bin hisseyi 900 binin üzerinde ihtiyaç sahibine ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Özdal açıklamalarının devamında; ‘‘Bu yıl çıkmış olduğumuz kurban kampanyasında bağışçılarımız binlerce kilometre ötede görmediği kardeşleri için bağışladığı hisselerle iyilik yoluculuğumuza destek oldu. Depremden etkilenen kardeşlerimizi unutmayarak yardım ulaştırdık. Değerli bağışçılarımıza, ihtiyaç sahiplerine bayram mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ederiz.’’ İfadelerini kullandı.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.