"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Kosova’ya Ramazan Yardımı

Tarih: 01 Mayıs 2021


Kosova’ya Ramazan Yardımı

 ‘‘Ramazanda Biriz Sofrada Beraberiz’’ çağrısıyla sürdürdüğümüz Ramazan yardımları kapsamında ekibimiz tarafından Kosova’nın Prizren, Priştine ve İpek şehirlerinde gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirildi.

Balkanlar’da Ramazan yardım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kosova’da bulunan Ramazan ekibimiz tarafından, ülkede yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırıldı.

Başta Türkiye olmak üzere 30 ülke ve 100’den fazla bölgede Ramazan çalışmaları gerçekleştiren derneğimiz 10 bini Türkiye’de olmak üzere 25 bin aileye gıda kumanyası ulaştırmayı hedefliyor. Ramazan yardımları kapsamında fitre, zekât ve bayramlık kıyafet dağıtımlarını ay boyunca sürdüreceğiz.

 

420 aileye gıda desteği

Yönetim kurulu üyemiz Hasan Ağırman koordinasyonunda Kosova’da bulunan Ramazan ekibi Prizren, Priştine ve İpek şehirlerinde yaşayan 420 Müslüman aileye gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi.

 25 bin aileye Ramazan kumanyası

Hasan Ağırman dağıtımlar sonrası yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Ramazan yardımlarımız kapsamında başta Türkiye olmak üzere 30 ülkede 25 bin aileye kumanya dağıtımı gerçekleştireceğiz. Balkanlar’da Makedonya, Bosna Hersek ve Arnavutluk’tan sonra Kosova’da bulunuyoruz. Burada yaşayan kardeşlerimize gıda kumanyası ulaştırdık. Yardımların buraya ulaşmasına katkı sağlayan bağışçılarımıza teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.

 

Destek olmak için;

Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan derneğimiz kumanya ve bayramlık bedelini 200 TL, fitre bedelini 28 TL, iftar bedelini ise 20 TL olarak belirledi.

Ayrıca RAMAZAN yazıp 2989’a sms göndererek iftar sofralarına 10 TL'lik katkıda bulunabilirsiniz. Derneğimizin www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve 0216 614 04 61 numaralı irtibat telefonundan zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Paylaş:

Etiketler: Kosova, Ramazan Yardımı

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.