"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Kış yurdu esir aldı

Kış yurdu esir aldı

 

İstanbul ve Anadolu'nun birçok noktasında yağmur, kar ve fırtına etkili oluyor. Yurdun kıyı kesimlerinde etkili olan fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tüm denizlerde fırtına beklendiğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kentte dün gece yağmur şeklinde başlayan yağış, Avrupa Yakası'nda karla karışık yağmur, yüksek yerlerde kar, Anadolu Yakası'nda ise yağmur şeklinde devam ediyor. Öğleden sonraya kadar bu şekilde devam edecek yağışlar, havanın biraz daha soğumasıyla il genelinde kara dönüştü. Aralıksız devam eden kar kentin birçok noktasında etkili oldu.

Marmara Bölgesinde görülen kar yağışlarının Tekirdağ, Kırklareli'nin kuzey ve doğu ilçeleri, Edirne'nin ise güney ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İstanbul iki yakasında da kar etkili şekilde devam ediyor. Kıyılarda ciddi bir örtü beklenmezken, Avrupa ve Anadolu Yakasının birçok bölgesinde 3-8 santimetre kar örtüsü oluştu. Kar yağışı yurdun dört yanını etkisi altına almış durumda.

“BAŞTAN AYAĞA KIŞ YARDIMI”

Kar, yağmur ve fırtına tüm yurdu etkisi altına almış durumda. Soğuk hava ülkenin dört bir yanında etkisini hissettirmekte. Kış, ülkemizle birlikte komşu ülkeleri de esir almış durumda. Dernek olarak, “Baştan Ayağa Kış Yardımı” çağrısıyla Türkiye başta olmak üzere, Suriye, Lübnan ve birçok mazlum coğrafyada kış yardımlarına devam ediyor. Ankara, Şanlıurfa, Yozgat ve Muş'un yanı sıra Lübnan ve Suriye'de kış çalışmaları sürüyor.

İhtiyaç sahiplerine, mont, bot, atkı-bere-eldiven, kışlık giysi, yakacak, yatak ve battaniye dağıtımları yapılıyor. Bu duruma kayıtsız kalmamak ve mazlumlarında yanında olmak için sizde destek olabilirsiniz. İhtiyaç sahiplerine mont ulaştırmanın bedeli 75 TL, bot bedeli 50 TL ve atkı, bere, eldiven ulaştırmanın bedeli ise 25 TL olarak belirlendi.

Destek için;

Başlatmış olduğumuz kış yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. KIŞ yazıp 2989'a SMS göndererek 5 TL destekte bulunulabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerine ulaşılabilirsiniz.

 

 

 

 

Paylaş:

Tarih: 25 Şubat 2019

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.