"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Onlar Üşürse İçimiz Yanar

Onlar Üşürse İçimiz Yanar

Onlar Üşürse İçimiz Yanar

Derneğimiz kış mevsiminin kendisini hissettirmesi ile birlikte başta Türkiye olmak üzere Suriye, Filistin, Lübnan ve Balkanları da kapsayan kış çalışmasına ‘Onlar üşürse içimiz yanar' duygusu ile başladı.

İslam coğrafyalarında yaşanan zulümlerin devam etmesi ve kış aylarının kapıya dayanması bu bölgelerde hayata tutunmaya çalışan insanları çok zor koşullar altında bırakıyor.

Özellikle son 10 yıl içerisinde bölgelerde yaşanan savaşlar ve işgaller neticesinde milyonlarca insan vatanlarından hicret etmek zorunda bırakıldı. Bu sebeple, yüz binlerce kişi şehit oldu. Milyonlarca dul ve yetim de sahipsiz kaldı. Bu durum geride telafisi mümkün olmayan tahribatlar bıraktı. Mültecilerin barınmadan gıdaya, sağlık ve eğitim sorunlarından psikolojik yardımlara kadar çok sayıda acil ihtiyaçları var.

Kış mevsimi ülkemizle beraber Orta Doğu'yu, Kafkasya'yı ve Balkanları da yavaş yavaş etkisi altına alıyor. Sadakataşı Derneği olarak zor koşulların artması nedeniyle kış yardımları kampanyası kapsamında acil ihtiyaç malzemeleri olarak; Battaniye, Atkı-Bere ve Eldiven takımı, Kazak, Mont, Çorap, Kışlık ayakkabı, içlik ve yakacak olarak belirledik.

Kış mevsimi kapımıza dayandı. Ülkemizde ve yardıma muhtaç İslam coğrafyalarında kış kampanyası kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Başta Türkiye olmak üzere Suriye, Lübnan, Filistin ve Balkanlar'da kışlık malzeme dağıtımları gerçekleştireceğiz. Bu çalışma kapsamında halkımızın yapacak olacakları yardımlar ile beraber çetin kış koşulları altında yaşayan kardeşlerimizin kışlık ihtiyaçlarını karşılayacağız.

Derneğimizin başlatmış olduğu kış yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirler. Ayrıca KIŞ yazarak 2989'a SMS göndererek 5 TL destekte bulunabilirler. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

 

Paylaş:

Tarih: 18 Mayıs 2018

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.