Kardeşlerine Destek Gazze’ye Nefes Ol
Bağış Yap

Kardeşlerine Destek Gazze’ye Nefes Ol

Tarih: 12 Aralık 2023


Kardeşlerine Destek Gazze’ye Nefes Ol

İsrail’in sistematik katliamlar gerçekleştirdiği Gazze’ye ilk günden itibaren acil yardım ulaştırmayı sürdürüyoruz. ‘‘Kardeşine Destek Gazze’ye Nefes Ol’’ çağrısıyla Filistin halkına destek oluyoruz.

Abluka ve ambargo altında olan Gazze’ye İsrail’in başlattığı saldırılar nedeniyle bölgede yaşam durdu. Evlerin, ibadethane, okul ve hastanelerin bombalandığı Gazze’de Sadakataşı Derneği olarak Filistinlilere düzenli olarak gıda, sıcak yemek, su, kışlık kıyafet, ve yakıt desteği sağlıyoruz.

Sıcak yemek dağıtımları

İsrail’in Gazze’nin kuzeyine gerçekleştirdiği operasyonlar nedeniyle yüzbinlerce insan Han Yunus’a göç etmiş durumda. Bölgede zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren 2 bin Filistinliye her gün düzenli olarak sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz.

Gıda yardımları

Bölgede bulunan gönüllü ekibimiz düzenli olarak kamplarda kalan ailelere gıda kumanyası dağıtımları gerçekleştiriyor.

Su dağıtımları

İsrail'in alt yapı ve su sistemlerini yok ettiği ve temiz suya erişimin zorlaştığı Gazze’de düzenli olarak tanker ve pet şişe su dağıtımları gerçekleştiriyoruz.

Yakıt desteği

Elektrik üretiminde dışa bağımlı olan Gazze’de İsrail elektriği tamamıyla kesmiş durumda. Bölge halkı, hastaneler, okullar ve haneler elektrik ihtiyacını jeneratör desteği ile sağlıyor. Yakıtın hayati öneme sahip olduğu bölgeye yakıt ulaştırıyoruz.

Kış yardımları

Kış aylarının gelmesiyle birlikte yaşama tutunmanın daha da zorlaştığı Gazze’de düzenli olarak kışlık kıyafetler, bot ve mont dağıtımları gerçekleştiriyoruz.

Gazze’ye yardımlarımız sürecek

Genel Başkanımız Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada ‘‘İsrail’in sivilleri bombaladığı Gazze’de 2,7 milyon insan acil yardım bekliyor. Sadakataşı Derneği olarak, Gazze halkına yardım ulaştırmak için olayların yaşandığı ilk günden itibaren çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgede bulunan gönüllülerimiz aracılığıyla düzenli olarak gıda, sıcak yemek, yakıt, kış yardımları ve su dağıtımları gerçekleştiriyoruz. Gazze’ye yardımlarımız kesintisiz olarak sürecek.’’ İfadelerini kullandı

Gazze’ye destek olabilmek için;

Gazze’ye yardımlarınızı ulaştırabilmek için 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonundan yetkililere ulaşabilir, www.sadakatasi.org.tr web adresinden banka hesap numaralarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca GAZZE yazıp 6780’e mesaj atarak 20 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.