"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

Karadeniz’e Sel Yardımı

Tarih: 14 Agustos 2021


Karadeniz’e Sel Yardımı

Karadeniz’in Kastamonu, Sinop ve Bartın illerinde yaşanan sel felaketi sonrası acil yardım ekiplerimiz bölgeye intikal etti. Selden etkilenen ailelere ekiplerimiz tarafından sıcak yemek, gıda ürünleri ve hijyen ürünleri dağıtımı gerçekleştirildi.

Karadeniz’de yaşanan sel felaketi sonrasında afetten etkilenen ailelere ekiplerimiz tarafından düzenli  olarak yardım ulaştırılıyor. Ekiplerimiz selzedelere destek oluyor

Geçtiğimiz günlerde Karadeniz’in Kastamonu, Bartın ve Sinop illerinde yaşanan sel felaketi sonrasında 40’ın üzerinde insan hayatını kaybederken, 100’ün üzerinde vatandaşımıza ise halen ulaşılamıyor. Bölgede binlerce kişi evlerini ve iş yerlerini kaybetmiş durumda. Kriz sonrası bölgeye ulaşan acil yardım ekiplerimiz ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

 

Acil ihtiyaç malzemeleri

Bölgede bulunan ekiplerimiz su, battaniye, hijyen kolisi ve gıda kumanyasını acil ihtiyaç malzemesi olarak belirledi. Bölgede yaşanan kriz bitene kadar yardım çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

 

Yardımlar devam edecek

Bölgede gerçekleştirdiğimiz acil yardım çalışmalarını koordine eden Yönetim Kurulu Üyemiz Recep Çelik yaptığı açıklamada ; ‘’Karadeniz’de yaşanan sel felaketinin hemen sonrasında Sadakataşı acil yardım ekipleri olarak bölgeye ulaştık. İhtiyaçlar doğrultusunda kardeşlerimize gıda, sıcak yemek ve hijyen ürünleri dağıtımlarını düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda yardımların bölgeye ulaşmasına vesile olan bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz’’ İfadelerini kullandı.

 

Destek olmak için

Karadeniz’de yaşanan sel felaketi sonrası başlatmış olduğu acil yardımlara destek olmak için www.sadakatasi.org.tr adresinden banka hesap numaralarına ulaşabilir, TÜRKİYE yazıp 2989’a sms göndererek 10 TL destek olabilirsiniz. 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonumuzu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Karadeniz, Sel, Yardım

so

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.