İsrail’in Gazze’de soykırımı sürüyor

İsrail’in Gazze’de soykırımı sürüyor

Tarih: 25 Nisan 2024


İsrail’in Gazze’de soykırımı sürüyor

İsrail’in Gazze halkına yönelik 7 Ekim 2023 tarihinden itibaren başlattığı ve 202 gündür aralıksız sürdürdüğü soykırım nedeniyle Gazze’de hayat durma noktasına geldi.

İşgalci İsrail’in sivilleri hedef alarak yaptığı saldırılarda şu ana kadar 33.899 insan şehit oldu. Saldırılar nedeniyle 76.664 insan yaralandı. İsrail uçaklarının yerleşim yerlerine saldırması nedeniyle 1,7 milyon Gazzeli evlerini terk ederek güney bölgelerine göç etti.

Gazze’nin geleceği yok oluyor

İsrail’in saldırılarında şu ana kadar 15 binin üzerinde çocuk hayatını kaybetti. Eğitimin yaklaşık 7 aydır durduğu bölgenin geleceği yok oluyor.

85 sağlık alanı yok edildi

İsrail bu süreçte Gazze’nin alt yapısını tamamen yok etti. Gazze’de elektrik ve suya ulaşma imkânı son derece kısıtlı seviyeye indi. İsrail 7 Ekim tarihinden bu yana yüzlerce fırını yerle bir etti. 53 sağlık merkezi, 32 hastane saldırılar sonucu yıkıldı.

70 bin ev, 233 cami ve 100’ün üzerinde okul İsrail’in saldırıları nedeniyle yıkıldı. Yaralıların nakil ve tedavilerinde kullanılan yüzlerce ambulans saldırılar nedeniyle kullanılamaz hale geldi.

2,7 milyon insan yardım bekliyor

Soykırımın aralıksız sürdüğü Gazze’de 2,7 milyon insan acil insani yardıma ihtiyaç duyuyor. Bölgede gıda temin etmede yaşanan sorun nedeniyle açlık ve kıtlık yaşanıyor.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.