İsrail’den Filistin’e saldırı

İsrail’den Filistin’e saldırı

Tarih: 04 Şubat 2023


İsrail’den Filistin’e saldırı

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail güçlerinin Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı'na düzenlediği operasyonda 9 Filistinliyi öldürdüğünü açıkladı.

Bakanlık yaptığı açıklamada, ölü sayısının 'biri yaşlı kadın da dahil olmak üzere 9'a' yükseldiğini duyurdu. Bakanlık, Cenin Mülteci Kampı'ndaki durumun çok kritik olduğunu, İsrail ordusunu Cenin Hastanesinin içine gaz bombası attığını açıkladı.

AP'nin haberine göre, Bakanlık, ölenlerden 24 yaşındaki Saib Al-Azriki'nin vurulduktan sonra ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını açıkladı. 

AFP'ye konuşan Cenin Vali Yardımcısı Kemal Ebu el-Rub, "Cenin ve kampta gerçek bir savaş halinde yaşıyoruz. İsrail ordusu her şeyi yok ediyor ve hareket eden her şeye ateş ediyor" dedi. 

İsrail ordusu, yaklaşık bir yıldır Cenin mülteci kampında operasyonlar yürütüyor. İsrail'in geçen yıl 19 kişinin ölümüne neden olan bir dizi saldırı ve tutuklama kampanyası başlatmasından bu yana İsrailliler ve Filistinliler arasındaki gerilim tırmandı. Geçen yıl İsrail'in düzenlediği saldırılarda yaklaşık 150 Filistinli öldürüldü.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.