"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

İdlib için acil yardım çağrısı

İdlib için acil yardım çağrısı

Sadakataşı Derneği 3 milyon insanın yaşadığı İdlib için rejim güçleri ve Rusya'nın başlattığı operasyon sonrası acil yardım çağrısında bulundu.

 

İdlib'de başlayan operasyonlar sonrası derneğimiz tarafından İdlib için acil yardım kampanyası başlatıldı.

 

Suriye rejimi ve Rusya'nın saldırı başlattığı İdlib'de yaklaşık 3 milyon sivil katliamla karşı karşıya. Milyonlarca kişinin göç etmek zorunda kalacağı olaylar karşısında acil yardım çalışması kapsamında gıda, barınma ve hijyen sorunu yaşayabilecek olan İdlib halkı için derneğimiz hayırseverleri İdlib halkına yardım etmeye çağırdı.

 

Suriye'de 2011 yılında başlayan iç savaş sonrası şimdiye kadar 500 binden fazla kişi hayatını kaybederken 2 milyon kişi sakat kaldı, milyonlarca Suriyeli evlerini terk etti. İdlib operasyonu ile bu sayının artmasından korkuluyor.

 

Dernek genel merkezinden yapılan açıklamada günlük gıda ihtiyacını bile karşılamakta güçlük çeken Suriyeli ihtiyaç sahibi aileler için başta hijyen, gıda, un ve çadır olmak üzere temel yaşam malzemeleri öncelikli yardımlar gerçekleştirileceği bildirildi.

 

Sadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘7 yıldır iç savaşın yaşandığı Suriye'de defalarca kez insanlık dramına şahit olduk. Şimdi de İdlib'de yaşayan 3 milyon sivil katliamla karşı karşıya kalmış durumda. Bölgede yaşanabilecek drama duyarlılığımızı arttırmak ve oradaki kardeşlerimizin bulundukları durumdan kurtarmak için hayırsever vatandaşlarımızı kardeşlerimize yardım etmeye davet ediyoruz.'' İfadelerini kullandı.

 

Destek olmak için

 

Derneğimizin başlatmış olduğu İdlib yardımları destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıca tün operatörlerden SURİYE yazarak 2989'a SMS göndererek 5 TL destekte bulunabilinir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerine ulaşılabilirsiniz.

Paylaş:

Tarih: 17 Eylül 2018

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.