İdlib’e kış yardımı

İdlib’e kış yardımı

Tarih: 29 Ocak 2024


İdlib’e kış yardımı

Bu Kış Kalpler İyilikle Isınsın’’ çağrısı ile başlattığımız kış çalışmaları kapsamında İdlib’de yaşayan mülteci ailelere soba, yakacak ve battaniye yardımı ulaştırdık.

İdlib ve çevresinde yaşayan mülteciler, soğuk kış aylarını dayanıksız çadırlarda ve yakacak bulamadıkları için zorlu şartlar altında geçiyor. Mültecilerin barındığı kampların bir kısmı yağışlar nedeniyle zarar görmüş durumda. Çetin kış koşullarında yaşayan bölge halkına ekibimiz tarafından yardım ulaştırıldı.

400 aileye soba, yakacak ve battaniye yardımı

Kış yardımları kapsamında İdlib’in Kefer Aruk bölgesinde bulunan kamplarda yaşayan 400 mülteci aileye soba, yakacak ve battaniye dağıtımı gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde de civar kamplarda yaşayan mülteci ailelere kış yardımları ulaştıracağız.

Yardımlar devam edecek

Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Her yıl kış çalışmaları kapsamında başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde yardım faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Çetin kış şartlarının yaşandığı İdlib’de yoksul ailelere ve mültecilere bağışçılarımızın destekleriyle soba, yakacak ve battaniye yardımı ulaştırdık. Bölgede kış çalışmalarımız devam edecek’’ ifadelerini kullandı.

Destek olmak için;

Başlatmış olduğumuz kış yardımlarına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. KIŞ yazıp 2989'a SMS göndererek 10 TL destekte bulunulabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimize ulaşılabilirsiniz.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.