İdlib’e gıda yardımı

İdlib’e gıda yardımı

Tarih: 01 Aralık 2022


İdlib’e gıda yardımı

İdlib’de yaşayan mültecilere insani yardım ulaştırmaya devam ediyoruz. Bölgede bulunan ekibimiz çadır kentlerde yaşayan 540 aileye gıda yardımı ulaştırdı.

İdlib ve çevresinde yaşayan mülteciler, zorlu yaşam koşulları altında kış ayına girdi. Kolera salgını yaşanan bölgede mülteciler hijyen ürünlerine ve gıdaya ihtiyaç duyuyor. Bölgeye ihtiyaçlar doğrusunda yardım ulaştırmaya devam ediyoruz.

540 aileye gıda yardımı

Yardım ekibimiz İdlib’in Eriha, Şaşmaz Kampı ve Ken Safra bölgelerinde yaşayan 540 mülteci aileye bir aylık ihtiyaçlarını karşılayacak gıda kumanyası, süt ve bebek bisküvisi dağıtımı gerçekleştirdi.

Yardımlar devam edecek

Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle milyonlarca insan mülteci konumuna düştü. Hemen yanı başımızda bulunan İdlib’de yaşayan mülteciler soğukların gelmesiyle acil olarak gıda, hijyen ürünleri ve kış yardımlarına ihtiyaç duyuyor. Bölgede bulunan ekibimiz kamplarda yaşayan ailelere gıda ulaştırdı. Önümüzdeki günlerde bölgeye kış yardımları, hijyen ürünleri ve gıda ulaştırmaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Destek olmak için;

Başlatmış olduğumuz İdlib yardımlarına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. İDLİB yazıp 2989'a SMS göndererek 10 TL destekte bulunulabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak yetkililerimize ulaşabilirsiniz.


Paylaş:

Etiketler: İdlib, gıda yardımı

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.