İdlib’e acil yardım
"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

İdlib’e acil yardım

Tarih: 17 Eylül 2022


İdlib’e acil yardım

Milyonlarca mültecinin yaşadığı İdlib’e acil yardım ulaştırmaya devam ediyoruz. Bölgede bulunan ekibimiz mülteci ailelere un, bebek bisküvisi ve yaşam paketi dağıtımı gerçekleştirdi.

Yardım çalışmaları kapsamında başkan yardımcımız Cevdet Hasbal koordinasyonunda İdlib’de bulunan Sadakataşı ekibi kamplarda yaşayan mülteci ailelere yaşam paketi, bebek bisküvisi ve un ulaştırdı.

Yaşam paketi dağıtımı

Kamplarda en temel hizmetlerden mahrum yaşayan 200 mülteci aileye bölgede bulunan ekibimiz tarafından terlik, sandalet, tişört ve iç çamaşırından oluşan yaşam paketi dağıtımı yapıldı. Yardım çalışmalarının devamında 300 aileye bebek bisküvisi ulaştırıldı.

Bin aileye un

Hava saldırıları sonrasında İdlib’de bulunan birçok fırın kullanılamaz hale geldi. Ekmek üretiminin kısıtlı olduğu bölgede ekibimiz tarafından bin aileye un dağıtımı yapıldı.

Mülteciler en temel ihtiyaçlardan mahrum

Başkan Yardımcımız Cevdet Hasbal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Milyonlarca mülteciye ev sahipliği yapan İdlib’de alt yapı çökmüş durumda. Bölgede yaşayan mülteciler en temel insani ihtiyaçlarını ne yazık ki karşılayamıyor. Bağışçılarımızın destekleriyle bugün bölgeye un, yaşam seti ve bebek bisküvisi ulaştırdık’’ ifadelerini kullandı.

Destek olmak için

Başlatmış olduğu İdlib yardımlarına destek olmak için banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. İDLİB yazıp 2989’a göndererek 10 TL destek olabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonuna ulaşabilirsiniz.

 


Paylaş:

Etiketler: İdlib, acil yardım

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.