"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

İdlib’e Acil Yardım

İdlib’e Acil Yardım

Suriye’nin İdlib bölgesinde bulunan mülteci kamplarında yaşayan ailelere gıda kumanyası, bebek paketi ve kışlık kıyafet dağıtımları gerçekleştirildi.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte yaşama tutunmanın zorlaştığı İdlib’de, yardım faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bölgede bulunan acil yardım ekibimiz tarafından 200 haneye bebek paketi, 300 aileye gıda kumanyası, 6 bin adet bot ve mont dağıtımı gerçekleştirildi.

Yaşanan çatışmalar sonrası yüzbinlerce insanın göç ettiği İdlib’de gıda, barınma ve kışlık kıyafet sorunu yaşayan mülteciler için hayırseverlerin destekleriyle yardım çalışmalarımıza devam ediyoruz.
6 bin adet kışlık kıyafet

Kış yardımları kapsamında bölgede bulunan acil yardım ekibimiz koordinasyonunda 6 bin adet bot ve mont dağıtımı gerçekleştirildi. Kış yardımlarının devamında önümüzdeki günlerde bölgeye kışlık kıyafet, bot, soba ve yakacak ulaştırılacak.


Gıda yardımları

Sınırımıza yakın bölgelere göç eden İdlibli mültecilerin gıda ihtiyacının karşılanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Briket evlerde yaşayan 300 aileye şeker, tuz, çay, un, mercimek, pirinç, sıvı yağ, bulgur, makarna, konserve gıdalar ve salçadan oluşan gıda kumanyası dağıtıldı. Ayrıca bebekler için 200 haneye süt, bebek bisküvisi ve hediyeler dağıtıldı.

Genel başkanımız Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Sınırımıza yakın noktalara göç eden mülteciler için acil yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mülteci aileler kışın gelmesiyle birlikte zorlu yaşam koşullarıyla karşı karşıya kaldı. Bu durumun çözümüne katkı sağlamak için kışlık kıyafet, gıda kumanyası ve bebek paketi dağıtımları gerçekleştirdik. Yardımların İdlib’e ulaşmasına katkıda bulunan hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.’’ İfadelerini kullandı.
Destek olmak için

Başlatmış olduğumuz İdlib yardımları destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşılabilir. Ayrıca tüm operatörlerden İDLİB yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilinir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerimize ulaşılabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: İdlib, Acil, Yardım

Tarih: 16 Aralık 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.