"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

İdlib’e acil yardım

İdlib’e acil yardım

İdlib’de inşa ettiğimiz briket evlerde yaşayan ailelere ulaştırmak üzere bir tır dolusu insani yardım malzemesini dernek merkezimizden Suriye’ye gönderildi.

Suriye’de yaptırdığımız briket evlerde yaşayan ailelere ulaştırılmak üzere, 17 bin metre kumaş, 10 çift masa ve bank, 5 adet çöp konteynırı, 500 oyuncak, 750 çift ayakkabı ve 50 halıdan oluşan yardım tırı genel merkezimizden bölgeye gönderildi.

 

 

Türkiye sınırına yakın bölgelere göç eden mülteciler için toplam değeri 600 bin TL olan tırla bölge halkının ihtiyaçları karşılanacak. Salı günü gümrükten geçecek olan tırda bulunan yardım malzemeleri çarşamba günü dernek personellerimizin nezaretinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

 

2 adet oyun parkı

Üsküdar ve Sultanbeyli belediyelerinin destekleriyle temin edilen 2 oyun parkının kurulumu ise Atme bölgesinde yapılacak. Parklarla birlikte briket evlerde yaşayan çocuklar sosyal alana sahip olacak.

 

 

Bölgeye yardımlar sürecek

Genel Başkanımız Kemal Özdal bölgeye gönderilen insani yardım malzemeleri ile ilgili yaptığı açıklamada; 9 ayrı bölgede yaptığımız 1530 briket eve yerleştirdiğimiz ailelerin ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyoruz. Bugün de genel merkezimizden ayakkabı, giyim ve sosyal alanlarda kullanılacak eşyaları bölgeye gönderdik. Önümüzdeki günlerde bölge için gerekli olan yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz’’ İfadelerini kullandı. Özdal sözlerini bağışçılara teşekkür ederek bitirdi.

 

Paylaş:

Etiketler: İdlib’e acil yardım, Sadakataşı 2020 İdlib, İdlibe Acil Yardım, İdlib 2020

Tarih: 08 Temmuz 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.