"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

İdlib’e acil yardım

İdlib’e acil yardım

Büyük bir insanlık dramının yaşandığı İdlib’e acil insani yardım malzemeleri ulaştırmaya devam ediyoruz. Barınma konusunda yaşanan sorunların çözümü için başlatılan, bin kalıcı konut projesinin inşası sürüyor.

Rejim güçleri ve Rusya’nın operasyon başlattığı İdlib’de, derneğimiz tarafından başlatılan acil yardım çağrısı sonrasında sınırımıza göç eden ailelere kışlık kıyafet, battaniye, gıda kumanyası dağıtımlarımız sürüyor.


Acil yardımlar

Başkanımız Kemal Özdal denetiminde, bölgede bulunan acil yardım ekibimiz İdlib’den Binniş bölgesine göç eden 400 kişiye atkı, bere, eldiven, bot, mont ve battaniye dağıtımı gerçekleştirdi. Yardımların devamında ise Afrin bölgesine göç eden ailelere 200 gıda kumanyası ulaştırıldı.


Soba ve yakacak dağıtımı

Bölgede bulunan acil yardım ekibimiz, Üsküdar Belediyesi ile birlikte başlattığımız acil yardım çalışması kapsamında İdlib’den Cinderes’e göç eden 200 aileye soba ve toplamda 5 ton kömür dağıtımı gerçekleştirdi.


Bin kalıcı konut inşa ediliyor

Genel Başkanımız Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Çatışma bölgelerinden göç eden insanlar geldikleri yerlerde konaklayacak alan bulamıyorlar. Biz de bu sorunun çözümü için şu an bin ailenin konaklayacağı kalıcı konutlar inşa ediyoruz. Bölgenin acil bir şekilde hijyen malzemeleri, gıda, kışlık kıyafet ve çadıra ihtiyacı var. Bölgeye acil yardım ulaştırmaya ara vermeden devam edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

Destek olmak için

Başlatmış olduğu İdlib yardımları destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıca tüm operatörlerden İDLİB yazıp 6780’e SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilinir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerine ulaşılabilir.


Paylaş:

Etiketler: İdlib’e acil yardım, İdlib Sadakataşı

Tarih: 25 Ocak 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.