"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

İdlib’e acil yardım

İdlib’e acil yardım

Rejim güçleri ve Rusya’nın başlattığı operasyon sonrası büyük bir insanlık dramının yaşandığı İdlib’e acil yardım ulaştırıldı.

İdlib’e başlayan operasyonlar sonrası başlatılan acil yardım çağrısı sonrasında kırsal kesimlerde yaşayan ailelere bot, mont, çorap ve battaniye dağıtımı gerçekleştirildi.

Yüz binden fazla kişinin göç ettiği İdlib’de acil yardım çalışması kapsamında gıda, barınma ve hijyen sorunu yaşayabilecek olan İdlib halkı için derneğimiz hayırseverleri İdlib halkına yardım etmeye çağırdı.Kış yardımları

Yapmış olduğumuz acil yardımlar kapsamında İdlib kırsalında yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere 6 bin çift bot, bin adet mont, 6 bin çorap ve 5 bin adet polar battaniye dağıtımı gerçekleştirildi.

Derneğimizden yapılan açıklamada günlük gıda ihtiyacını bile karşılamakta güçlük çeken İdlibli ihtiyaç sahibi aileler için önümüzdeki günlerde başta hijyen, gıda, un ve çadır olmak üzere temel yaşam malzemeleri öncelikli yardımlar gerçekleştirileceği bildirildi.Sadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘7 yıldır iç savaşın yaşandığı Suriye’de birçok trajediye şahit olduk. Şimdi de İdlib’de 100 binden fazla sivil yaşanan bombardıman nedeniyle sınırımıza göç etti. Bölgede yaşanan soğuk havalar nedeniyle ilk etapta kışlık yardım malzemeleri dağıtımı gerçekleştirdik. Acil yardım çalışmalarımızın devamında bölgeye çadır, un, hijyen kolileri ve gıda kumanyaları ulaştıracağız.’’ İfadelerini kullandı.Destek olmak için

Başlatmış olduğumuz İdlib yardımları destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıca tün operatörlerden SURİYE yazarak 2989’a SMS göndererek 5 TL destekte bulunabilinir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerine ulaşılabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: İdlib’e acil yardım, İdlibte Sadakataşı, İdlib, Sadakataşı projeleri

Tarih: 02 Ocak 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.