"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

İdlib’e acil yardım

İdlib’e acil yardım

​İdlib'in merkez ve kırsal bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahipleri için Mevlid Kandili münasebetiyle kumanya, bebek bisküvisi, süt ve ekmek dağıtımı gerçekleştirildi.

İdlib'de yaşanan insani kriz sonrası yardım faaliyetlerine ağırlık veren derneğimiz bölgede bulunan acil yardım ekibimiz tarafından İdlib şehir merkezi ile kırsalda bulunan Hazzano ve Killi bölgelerinde binlerce aileye yardım ulaştırıldı.6 bin aileye yardım

Acil yardım ekibimiz tarafından Mevlid Kandili münasebetiyle gerçekleştirilen yardımlar kapsamında, her aileye 2 paket olmak üzere toplam 10 bin paket süt, 4000 paket bebek bisküvisi, 300 bin adet ekmek dağıtımı yapıldı. 500 aileye ise toz şeker, makarna, salça, zeytin yağı, ayçiçek yağı, nohut, mercimek, bulgur ve kuru fasulyeden oluşan gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirildi. Yardımlardan yaklaşık 6 bin aile faydalandı.2011 yılında başlayan iç savaş sonrası Suriye'de 500 binden fazla kişi hayatını kaybederken 2 milyon kişi sakat kaldı, milyonlarca Suriyeli evlerini terk etti.

 


Dağıtımları organize eden ekipte bulunan başkan yardımcımız Cevdet Hasbal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘İç savaşın yaşandığı Suriye'de defalarca kez insanlık dramına şahit olduk. İdlib’in merkez ve kırsal bölgelerinde yüzbinlerce insan mağdur durumda. Onların ihtiyaçlarını bir nebzede olsa karşılamak için Mevlid Kandili’nde bağışçılarımızın desteğiyle gıda dağıtımı gerçekleştirdik.’’ İfadelerini kullandı.Destek olmak için

​Derneğimizin başlatmış olduğu Suriye yardımlarına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. ‘SURİYE’ yazıp 2989’a SMS göndererek 5 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile yetkililerimize ulaşabilirsiniz.
Paylaş:

Etiketler: İdlib’e acil yardım, İdlib, Sadakataşı Derneği İdlibde

Tarih: 12 Kasım 2019

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.