"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

İdlib’e 7 tır insani yardım

İdlib’e 7 tır insani yardım

Yaşadıkları bombardımandan kaçarak Türkiye sınırına yakın bölgelere sığınan İdlibli mülteciler için gıda, hijyen ürünleri, battaniye, soba ve kışlık kıyafetlerden oluşan 7 tırı bölgeye gönderildi.

Suriye rejiminin saldırıları sonrasında, 500 binden fazla kişi Türkiye sınırına yakın bölgelere göç etti. Zor şartlarda hayata tutunmaya çalışan mülteciler için derneğimiz tarafından ‘‘İdlib yardım bekliyor’’ çağrısıyla başlatılan acil yardım çalışmaları devam ediyor.

Gıda yardımı

İdlibli mültecilerin gıda sorununa destek olmak için 1.500 adet gıda kumanyası, 45 ton kuru bakliyat, 2 ton konserve gıda ve bir ton çaydan oluşan 3 tırı kriz bölgesine gönderdik.

Temizlik ve hijyen ürünleri yardımı

Kamplarda hijyenik olmayan koşullarda yaşamlarını sürdüren mültecilere, temizlik ürünleri desteği sağlamak ve salgın hastalıkların önüne geçebilmek amacıyla hijyen kolisi, bebek bezi, ıslak mendil, sıvı ve toz deterjandan oluşan 2 tır insani yardım malzemesi bölgeye gönderildi.

Kış yardımı

Türkiye sınırına sığınan mültecilerin yaşamış olduğu insani krizi ile birlikte yaşanan çetin kış koşulları bölgede hayat şartlarını zorlaştırıyor. İdlib’e düzenli kış yardımları ulaştıran derneğimiz, 25 bin polar kıyafet, 10 bin kışlık kıyafet, 1500 adet battaniye ve 500 adet sobadan oluşan 2 tırı bölgeye gönderdi.

Genel Başkanımız Kemal Özdal bölgeye gönderilen tırlar sonrası yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Yarım milyondan fazla mülteci sınırımıza yakın kamplarda hayata tutunmaya çalışıyor. Dernek olarak krizin başladığı ilk günden itibaren bölgeye yardım ulaştırıyoruz. Bugünde kardeşlerimizin yaşamış olduğu sorunlara katkı sağlamak amacıyla bölgeye acil insani yardım malzemelerini gönderdik. Bu yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına katkı sağlayan hayırseverlere teşekkür ediyoruz.’’ İfadelerini kullandı

Başlatmış olduğumuz İdlib yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıca tüm operatörlerden İDLİB yazıp 2989'a SMS göndererek 5 TL destekte bulunabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerine ulaşılabilir.

Paylaş:

Etiketler: İdlib’e 7 tır insani yardım, Sadakataşı İdlibde, İdlib, Sadakataşı Projeleri, İdlib Yardımları, Suriye

Tarih: 12 Şubat 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.