İdlib’de Cami ve Okul Açılışı Gerçekleştirildi

İdlib’de Cami ve Okul Açılışı Gerçekleştirildi

Tarih: 05 Ocak 2022


İdlib’de Cami ve Okul Açılışı Gerçekleştirildi

 

İdlibli mültecilerin ihtiyaçları doğrultusunda cami ve okul açılışlarımız devam ediyor. Bölgede bulunan yardım ekibimiz açılışlarla birlikte zekât, gıda kumanyası ve kışlık kıyafet dağıtımları gerçekleştirdi.

İdlib’de inşa edilen briket evlerde yaşayan mülteci ailelerin ihtiyaçları doğrultusunda cami ve okul açılışları gerçekleştirildi. Yardımların devamında mülteci ailelere ekibimiz tarafından gıda, zekât ve kışlık kıyafet yardımları ulaştırıldı.

 

Mustafa Zehra Er Camii

İdlib’e bağlı Babiska bölgesinde inşa ettiğimiz TOGEM-DER konutlarında 100 metrekare alana projelendirilen, 200 kişi kapasiteli Mustafa Zehra Er Camii ekibimiz tarafından ibadete açıldı.

 

 

Mustafa Saadet Karavuş Okulu

İdlibli mülteci çocukların yaşandığı sorunların başında eğitim geliyor. TOGEM-DER konutlarında yaşayan 316 çocuğun okul ihtiyacının karşılanması için Mustafa Saadet Karavuş Okulu’nun açılışını gerçekleştirdik. Müfredat ve dini eğitimin verildiği okulda eğitim gören 316 çocuğa ekibimiz tarafından bot ve mont hediye edildi.

 

Mültecilere acil yardım

Yardım çalışmalarının devamında ekibimiz tarafından Zailun mülteci kampında yaşayan 150 aileye gıda kumanyası ve kurban eti dağıtımı gerçekleştirildi. İdlibli mülteci ailelere ve civar bölgelerde bulunan okullarda öğretmenlik yapan toplamda 400 kişiye zekât ve kışlık kıyafet dağıtımı gerçekleştirdik.

 

 

5 bin aileye briket ev

İdlib’de yapılan yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Sınırımıza yakın bölgelere göç eden mülteciler için yardım çalışmalarımız devam ediyor. 22 bölgede, 5 bin briket evin yapımını tamamladık. Kampların ihtiyaçları doğrultusunda okul ve cami açılışlarımız devam ediyor. Bölgede bulunan ekibimiz açılışlarla birlikte mülteci ailelere gıda, zekât ve kışlık kıyafet ulaştırdı. Yardımların buraya gelmesinde katkısı olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

 

Destek olmak için;

Başlatmış olduğumuz İdlib yardımlarına destek olabilmek için İDLİB yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. www.sadakatasi.org.tr adresinden banka hesap numaralarına erişebilir ve online bağış yapabilirsiniz. Detaylı bilgi alabilmek için 0216 614 04 61 numaralı telefon numarasından dernek yetkililerimize ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş:

Etiketler: İdlib, Cami, Okul

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.