"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

İdlib’de 132 Yetim Ailesi Sıcak Yuvaya Kavuştu

Tarih: 11 Ekim 2021


İdlib’de 132 Yetim Ailesi Sıcak Yuvaya Kavuştu

Suriyeli mülteciler için başlatmış olduğumuz briket evler projesini sürüyor. İdlib’e bağlı Fua kasabasında yapımı tamamlanan 132 evi yetim ailelerine teslim edildi.

Suriye’de yaşanan çatışmalardan dolayı sınırımıza yakın bölgelere sığınan mülteciler için başlatılan briket evler projesi devam ediyor. Toplam 132 evden oluşan Şaşmaz Kampı’nın açılışı bölgede bulunan ekibimiz tarafından gerçekleştirildi.

İdlib’de yaşanan insani kriz sonrasında ‘‘İdlib yardım bekliyor’’ çağrısıyla yardım çalışması başlatan derneğimiz bölgeye gıda, hijyen ürünleri, kıyafet ve kış yardımları ulaştırıyor. Mültecilerin yaşamış oldukları en büyük sorun olan barınma probleminin çözümü için ise briket evler inşa etmeyi sürdürüyoruz.

 


Şaşmaz Kampı evleri

Geçtiğimiz aylarda İdlib’e bağlı Fua kasabasında 10 bin metrekarelik alan üzerine temeli atılan ve 132 evden oluşan Şaşmaz Kampı’nın açılışı bölgede bulunan ekibimiz tarafından gerçekleştirildi. Kampta bulunan evlerin tamamında yetim aileleri yaşayacak. Çocukların oyun oynayıp birlikte zaman geçirebilecekleri oyun parkının da yapımı tamamlandı. Bölgenin ihtiyacı doğrultusunda önümüzdeki günlerde okul ve cami inşaatları da gerçekleştirilecek.

 Toplam 5 bin briket ev

İdlibli mültecilerin barınma sorununun çözümü için 21 farklı bölgede başlatılan ve toplamda 5 bin briket evden oluşan toplu konut projelerimiz devam ediyor. Bölgede yaşayan insanların ihtiyaçları doğrultusunda cami ve okul inşaatlarını da sürdürüyoruz.

Briket evler projesi ile ilgili konuşan Genel Başkanımız Kemal Özdal; ‘‘Suriyeli mültecilerin en büyük sorunu olan barınma probleminin çözümü çalışmalarımıza devam ediyoruz. Proje kapsamında 21 farklı bölgede 5 bin ailenin yaşayacağı briket evlerin çoğunun yapımını tamamladık. Bugün de Fua bölgesinde yetim ailelerinin yaşayacağı Şaşmaz Kampı’nın açılışını gerçekleştirdik. Evlerin yapılmasına vesile olan değerli bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

 Destek olmak için;

Başlatmış olduğumuz İdlib yardımlarına destek olmak için İDLİB yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL katkıda bulunabilirsiniz. www.sadakatasi.org.tr adresinden banka hesap numaralarına erişebilir ve online bağış yapabilirsiniz. Yardımlar hakkında detaylı bilgi alabilmek için 0216 614 04 61 numaralı telefon numarasından yetkililerimize ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: İdlib, Suriye, Briket Ev

so

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.