"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

İdlib’de 100 Briket Evin Temeli Atıldı

İdlib’de 100 Briket Evin Temeli Atıldı

Suriye’nin İdlib bölgesinde projelendirdiğimiz briket evlerin yapımları devam ediyor. İdlib’e bağlı Kefer Lusin’de bulunan ekibimiz tarafından 100 konuttan oluşan 11. briket ev bölgesinin temel atımı gerçekleştirildi.

Suriye’de yaşanan saldırılardan kaçarak, güvenli bölge olarak gördükleri Türkiye sınırına sığınan mülteciler için başlatmış olduğumuz briket evler projesi devam ediyor. İdlib’de bulunan acil yardım ekibimiz 100 evden oluşan 11. etap evlerin temel atımını gerçekleştirdi.

Bugüne kadar Suriyeli mültecilerin barınma sorununun çözümüne katkı sağlamak için 2 bin briket evin yapımı tamamlandı. İnşa edilen evlerle birlikte mülteci aileler çadırlardan kurtularak kalıcı konutlara kavuştu.


Cami ve okullar inşa ediliyor

Türkiye sınırına yakın güvenli bölgelere inşa edilen briket evler, beton çatılardan oluşuyor. 1+1 şeklinde tasarlanan evler 24 metrekarelik alandan oluşuyor. Evlerde yaşayan mülteci ailelerin ibadethane ve sosyal alan ihtiyacının giderilmesi için okullar, camiler ve parklarında inşaatları gerçekleştiriliyor. Bir briket evin maliyeti ise 4.000 TL.


Hedef 5 bin briket ev

Temeli atılan evlerle ilgili konuşan dernek genel başkanı Kemal Özdal, ‘‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla ve İçişleri Bakanlığımızın öncülüğünde başlattığımız İdlib’deki briket ev çalışmamız kapsamında 10 farklı bölgede inşa ettiğimiz 2 bin evin açılışını tamamladık. Bugün 11. bölgenin temel atımını gerçekleştirdik. Proje kapsamında 5 bin aileye briket eve kavuşturmayı hedefliyoruz.’’ İfadelerini kullandı.


Destek olmak için

Başlatmış olduğumuz İdlib yardımlarına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. ‘İDLİB’ yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerine ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: İdlib, Briket Ev

Tarih: 20 Kasım 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.