"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

İdlib'de 5 bin aileye acil yardım

İdlib'de 5 bin aileye acil yardım

İdlib'in merkez ve kırsal bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahipleri için bölgede bulunan acil yardım ekibimiz tarafından gıda, ekmek ve kışlık kıyafet dağıtımı gerçekleştirdi.

İdlib'de yaşanan insani kriz sonrası derneğimiz tarafından İdlib için acil yardım çalışması gerçekleştirildi. Bölgede binlerce aileye yardım ulaştırıldı.

Yüzbinlerce kişinin temel yaşam malzemeleri ve gıda bulmakta zorlandığı İdlib'in merkezi ve kırsal bölgelerinde ı acil yardım ekibimiz tarafından 8500 litre süt, 3400 paket bebek bisküvisi, 250 bin adet ekmek ve 500 çocuğa kışlık kıyafet dağıtımı gerçekleştirildi. Yardımlardan yaklaşık 5 bin aile yararlandı.

 

 

Suriye'de 2011 yılında başlayan iç savaş sonrası şimdiye kadar 500 binden fazla kişi hayatını kaybederken 2 milyon kişi sakat kaldı, milyonlarca Suriyeli evlerini terk etti.

Derneğimiz tarafından yapılan açıklamada yaşamlarını idame ettirmekte güçlük çeken İdlibli ihtiyaç sahibi aileler için başta gıda, ekmek ve kıyafet olmak üzere temel yaşam malzemeleri dağıtımının devam edeceği bildirildi.

 

 

Genel Başkanımız Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘7 yıldır iç savaşın yaşandığı Suriye'de defalarca kez insanlık dramına şahit olduk. İdlib'de yaşanan drama duyarlılığımızı arttırmak ve oradaki kardeşlerimizin bulundukları durumdan kurtarmak için hayırsever vatandaşlarımız desteğiyle bölgeye acil yardım ulaştırdık. Bölgeye yardım ulaştırmaya devam edeceğiz.'' İfadelerini kullandı.

 


Destek olmak için

Derneğimizin başlatmış olduğu İdlib yardımları destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerimize ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: 5 bin aileye acil yardım,acil yardım,İdlib insani yardım,İdlib'de 5 bin aileye acil yardım,İdlibte sakadataşı,sadakataşı,Sadakataşı idlib

Tarih: 18 Ekim 2019

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.