Gazze’ye Sultan Abdülhamid Han Anaokulu
Bağış Yap

Gazze’ye Sultan Abdülhamid Han Anaokulu

Tarih: 12 Eylül 2020


Gazze’ye Sultan Abdülhamid Han Anaokulu

İsrail ablukası altında olan Gazze’nin en önemli problemlerinden birisi de eğitim konusu. Bu sorunun çözümüne katkı sağlamak amacıyla Kadınlar komisyonumuzun öncülüğünde Sultan Abdülhamid Han Anaokulu projesini hayata geçiriyoruz.

Gazze’ni Kerame bölgesinde yapılacak Sultan Abdülhamid Han Anaokulu’nda 200 öğrenci eğitim görecek. Öğrencilerin ilmi, kültürel ve beceri seviyelerinin yükselmesine yardımcı olacak eğitimler okul müfredatında yer alacak.

 

 

200 Öğrenci eğitim görecek

Gazze’de yaşanan durumun çocuklar üzerindeki olumsuz etkilesini en aza indirebilmek ve gelişimlerine destek olabilmek için Gazze’de 200 öğrencinin eğitim göreceği içerisinde oyun parkı, bilgisayar odası, derslikler ve kütüphane bulunan anaokulunun yapımı sağlanarak eğitime kazandırılacak.

 

Proje detayları

Gazze’nin Kerame bölgesinde 200 öğrenci kapasiteli içerisinde oyun parkı, bilgisayar odası, derslikler ve kütüphane bulunan anaokulu Kadınlar komisyonumuzun öncülüğünde inşa edilecektir. Okulda görev alan doktor tarafından sağlık sorunları düzenli olarak takip edilecektir. Okulda öğrenciler eğitimle birlikte eğitsel oyunlar, resim-tiyatro gibi sanatsal aktiviteler göreceklerdir. Eğitimin başarılı bir şekilde yürütülmesi ve çocuklarla sağlıklı iletişimin kurulmasında yardımcı olmak amacıyla okulda psikolojik danışman görev alacaktır. 7 dersliğin olduğu okulda 16 öğretmen eğitim verecektir. Eğitim yılı içindeki derslere ek yazın da bir dizi eğlence, eğitsel etkinlikler düzenlenecektir.

 

 

Gazze genel durum;

2005 yılında İsrail tarafından havadan, karadan ve denizden abluka altına alınan Gazze, dünya üzerinde nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu bölgelerdendir. Eğitimden, sağlığa, altyapıdan üretime kadar her alanda yoksulluğa mahkûm edilen Gazze’de çocuklar imkânsızlıklar ve kısıtlamalar nedeniyle eğitimlerine devam etmekte zorlanmaktadır. Özellikle yoksul ailelerin çocukları ülkedeki zorlu şartlarda sunulan hizmetlerden faydalanamamaktadır. Ekonomik şartlar nedeniyle kadınlarında iş hayatına katılımları zorunlu hale gelmiş, her birey aile gelirine yardımcı olmak için çalışmaya başlamıştır. Bölgeye uygulanan siyasi, kültürel ve ekonomik baskı toplumun her kesimi gibi çocukları da olumsuz etkilemektedir.

 

Destek olmak için

Başlatmış olduğumuz Sultan Abdülhamid Han Anaokulu projesine destek olmak için GAZZE yazıp 2989’a SMS gönderip 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. Proje ile ilgili banka hesap numaralarına ulaşmak için www.sadakatasi.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Detaylı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonumuza ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.