Gazze’de günde 10 bin kişiye iftar

Gazze’de günde 10 bin kişiye iftar

Tarih: 01 Nisan 2024


Gazze’de günde 10 bin kişiye iftar

İsrail’in soykırım gerçekleştirdiği Gazze’de milyonlarca insan açlık ve kıtlıkla mücadele ediyor. Zor durumda olan Gazze’ye Sadakataşı Derneği olarak düzenli insani yardım ulaştırıyoruz.

Gazze’de milyonlarca Filistinli açlık ve kıtlıkla boğuşuyor. Tarihin en büyük insani krizini yaşayan bölgeye yardım ulaştırmayı sürdürüyoruz. Bölgede bulunan gönüllülerimiz aracılığıyla günde 10 bin kişiye iftar yemeği veriyoruz.

Gazze’ye insani yardım

İsrail’in saldırılar gerçekleştirdiği ilk andan itibaren Gazze’ye insani yardım ulaştırmayı sürdürüyoruz. Bölgede bulunan gönüllüleri aracılığıyla düzenli olarak insani yardım ulaştırıyoruz.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Gazze’nin dört farklı noktasında toplamda 10 bin kişiye sıcak yemek dağıtımları gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz Gazze halkına düzenli olarak un çuvalları da ulaştırıyor.

‘‘Yardımlar devam edecek’’

Genel Başkanımız Kemal Özdal yardımlar sonrasında yapmış olduğu açıklamada ‘‘İsrail’in kadın ya da çocuk fark etmeksizin sivilleri bombaladığı Gazze’de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Mazlum Filistin halkına yardım ulaştırmak için olayların yaşandığı ilk günden itibaren çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda bölgede bulunan gönüllülerimiz aracılığıyla Gazze’nin dört farklı noktasında her gün düzenli olarak 10 bin kişiye iftar yemeği ikram ediyoruz. Gazze halkının tüm yaraları sarılıncaya kadar bölgeye insani yardım ulaştıracağız.’’ İfadelerini kullandı.

Gazze’ye destek olabilmek için;

Gazze’ye yardımlarınızı ulaştırabilmek için 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonundan yetkililere ulaşabilir, www.sadakatasi.org.tr web adresinden banka hesap numaralarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca GAZZE yazıp 2989’a mesaj atarak 50 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.