"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Emine Erdoğan’dan İdlib’e briket ev desteği

Emine Erdoğan’dan İdlib’e briket ev desteği

Suriye’nin İdlib kırsalındaki Babiska bölgesinde TOGEMDER ve Üsküdar Belediyesi’nin katkılarıyla inşa ettiğimiz ‘‘TOGEMDER Evleri’’ yapımlarında sona gelindi.

Suriyeli mülteciler için, temeli atılan 1530 briket evin yapımlarında sona gelindi. Mülteci aileler için Babiska’da inşa edilen 162 evle birlikte aileler güvenilir konutlara sahip olacaklar. Evlerin açılışları ise 11 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

Suriye’de yüzbinlerce insanın yaşanan saldırılardan sonra Türkiye sınırına göç etmesiyle oluşan barınma sorunun çözümü için İçişleri Bakanlığı öncülüğünde STK’ların katılımıyla ‘‘Bir Aradayız İdlib’in Yanındayız’’ çağrısıyla başlayan kampanya kapsamında derneğimiz bölgeye ulaştırdığı acil insani yardımla birlikte yapımını tamamladığı briket evlerin açılışlarını da gerçekleştiriyor.Emine Erdoğan’dan 57 ev desteği

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sadakataşı Derneği ile Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER) aracılığıyla İdlib Kampanyası'na 57 briket ev yardımıyla destek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a şükranlarını sundu.

Bakan Süleyman Soylu, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi, Sadakataşı ve TOGEM dernekleri vasıtasıyla İdlib kampanyasına 57 briket ev yardımında bulundu. Minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz." İfadelerini kullandı.Hedef 5 bin briket ev

Yaşanan saldırılardan kaçarak Türkiye sınırına yakın bölgelere sığınan İdlibli mültecilerin yaşamış olduğu barınma sorunun çözümü için dernek briket ev yapımlarını sürdürüyor. Briket evler 24 metrekarelik alandan oluşuyor. Ayrıca toplu konutların ihtiyaçları doğrultusunda 4 cami ve 3 okulun inşaatı devam ediyor. Genel Başkanımız Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada bölge için toplamda 5 bin adet briket ev yapmayı planladıklarını bildirdi.

Paylaş:

Etiketler: Emine Erdoğan, Emine Erdoğan Briket Ev, Emine Erdoğan Suriye, Emine Erdoğan İdlib

Tarih: 02 Temmuz 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.