Ekiplerimiz deprem bölgesinde
Bağış Yap

Ekiplerimiz deprem bölgesinde

Tarih: 07 Şubat 2023


Ekiplerimiz deprem bölgesinde

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ilimizde büyük yıkıma neden olan deprem sonrasında yardım çalışmalarına başladık. Bölgede 82 kişiden oluşan 8 arama kurtarma ekibiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan 7,7 büyüklüğünde deprem 10 ilimizi etkiledi. Artçı depremlerle birlikte 6 bin civarında bina yıkılırken, son belirlemelere göre 3.500’den fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Arama kurtarma çalışmaları sonrasında 21 binin üzerinde kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Deprem bölgelerine toplamda 8 ekip ve 82 kişi ile destek olduk. Ekiplerimiz depremin şiddetli yaşandığı bölgelerde sıcak yemek dağıtımları ve arama kurtarma çalışmaları gerçekleştiriyor. Dernek merkezimizden yardım malzemeleri yüklü tırlar gün içerisinde bölgeye ulaşmak için hareket etti.

Sadakataşı yardım çalışmalarına başladı

Yaşanan deprem sonrasında acil yardım çalışmaları için harekete geçtik. Bu kapsamda 6 ilden, 8 grup ve 82 kişilik arama kurtarma ekibiyle depremden etkilenen illere ulaştık. Ekipler depremzede ailelere sıcak yemek, battaniye ve yaşam malzemeleri dağıtımları gerçekleştiriyor.

 Acil ihtiyaç listesi

Ekiplerimiz deprem bölgelerinde yardım malzemelerini battaniye, çadır, ekmek, su, yağmurluk, ısıtıcı, kışlık kıyafet, bot, uyku tulumu, hijyen malzemeleri, gıda ve konserve yiyecekler olarak belirledi.

Destek olmak için;

Başlatmış olduğumuz yardım çalışmalarına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca TÜRKİYE yazıp 2989'a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

 

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.