Deprem bölgesine yardım ulaştırmaya devam ediyoruz

Deprem bölgesine yardım ulaştırmaya devam ediyoruz

Tarih: 19 Mayıs 2023


Deprem bölgesine yardım ulaştırmaya devam ediyoruz

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında bölgeye ilk günden itibaren destek olmayı sürdürüyoruz. Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için yeni yardımlar ulaştırmak için çalışmalarına başladı.

Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız yardım ulaştırmaya devam ediyoruz. Deprem sonrası yüz günü geride bırakırken, bölgeye 5 milyon TL değerinde insani yardım ulaştıracağız.


46 yardım tırı

Deprem sonrasında tüm imkanlarımızı bölge için seferber ettik. Depremin 100. gününü geride bırakırken bölgeye İçerisinde gıda, hijyen malzemeleri, kıyafet, battaniye, soba, yakacak ve çocuk paketi bulunan 46 yardım tırı ulaştırdık. Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yardım çalışmalarını sürdürmeye devam ediyoruz.

Barınma projeleri

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde MÜSİAD’ın koordinasyonunda 200 konteyner ev hazırlanarak depremzede ailelere teslim edildi. Hatay Antakya’da 1200 ailenin yaşadığı çadır kentin kurulumu yapıldı. Çadır kentte yaşayan ailelerin duş, wc, elektrik ve mescid ihtiyaçları ekiplerimiz tarafından sağlandı. Çadır kentte yaşayan ailelere günde 3 öğün yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz

Bölgeye 5 milyonluk yardım ulaştırılacak

Depremin 100. gününü geride bırakırken bölgede yaşayan insanlar için yardım ulaştırmaya devam ediyoruz. Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Depremin yaşandığı ilk günden itibaren bölgede yaraları sarmak için, AFAD ve ilgili yöneticilerin koordinasyonunda canla başla, gece gündüz demeden ve hiçbir karşılık beklemeden çalıştık. Sadakataşı olarak, acımızın 100. gününde ilk etapta 5 milyon TL değerinde insani yardım yardım malzemelerini bölgeye gönderiyoruz. Yaralar tamamen sarılana dek devam edecek çalışmalarımızın yeni dönemini başlatıyoruz.’’ İfadelerini kullandı. 

Özdal sözlerinin devamında; Onurlu, izzetli, vakarlı milletimizin bu zor günlerinde acılarını dindirebilmek için vatandaşlarımız arasında hiçbir etnik köken, mezhep ayrımı yapmadan yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de bahsedildiği gibi ‘İncitmeden, başa kakmadan yanlarında olacağız.’ Milletimizin birlik ve beraberliği en büyük zenginliğimizdir. Tüm zorlukların üstesinden bu anlayışla geleceğimiz düşüncesiyle aziz milletimize deprem bölgesine yapmış oldukları yardımlardan dolayı teşekkür ediyor ve desteklerinin devamını bekliyoruz.’’ Dedi.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.