Deprem bölgesi yardımları sürüyor
Bağış Yap

Deprem bölgesi yardımları sürüyor

Tarih: 28 Şubat 2023


Deprem bölgesi yardımları sürüyor

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında bölgeye ilk günden itibaren destek olmayı sürdürüyoruz. Bölgede kurmuş olduğumuz 6 lojistik merkezi ve 140 gönüllü ile depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ilimizde büyük yıkımlara sebep olan depremin yaralarını sarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 43 insani yardım tırını bölge halkına ulaştırdık. Depremzedelerin en önemli ihtiyacı olan barınma sorununun çözümü içinde çalışmalarımız devam ediyor.

43 yardım tırı

Deprem sonrasında tüm imkanlarımızı bölge için seferber ettik. İçerisinde gıda, hijyen malzemeleri, kıyafet, battaniye, soba, yakacak ve çocuk paketi bulunan 43 yardım tırı bölgeye ulaştırılarak ailelere dağıtıldı. Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yardım çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Sıcak yemek dağıtımları

Ekiplerimiz deprem felaketinden en çok etkilenen illerde düzenli olarak sıcak yemek dağıtımları gerçekleştiriyor. Bölgede bugüne kadar 370 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirildi.

1200 aile için çadır kent

Hatay Antakya’da 1200 ailenin yaşayacağı çadır kentin kurulumu yapıldı. Çadır kentte yaşayan ailelerin duş, wc, elektrik ve mescid ihtiyaçları ekiplerimiz tarafından sağlandı. Çadır kentte okul kurulumu için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çadır kentte yaşayan ailelere günde 3 öğün yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz.


100 konteyner ev kurulacak

Genel Başkanımız Kemal Özdal yardımlarla ilgili yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Yaşadığımız deprem sonrasında tüm ülke tek yürek olarak bölgeye yardım ulaştırıyoruz. Biz de Sadakataşı Derneği olarak kardeşlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda bölgede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgede yaptığımız insani yardım malzemesi dağıtımları ile birlikte barınma sorunu içinde çözüm için çalışıyoruz. Antakya’da kurduğumuz 1200 çadır ile birlikte Elbistan’da 100 aile için konteyner ev için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızın yaralarını sarabilmek için tüm gücümüzle bölgede çalışmaya devam edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı.  

Destek olmak için;

Deprem yardımlarına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca TÜRKİYE yazıp 2989'a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.