Cinderes’te okul ve ev açılışları gerçekleştirildi

Cinderes’te okul ve ev açılışları gerçekleştirildi

Tarih: 13 Ekim 2023


Cinderes’te okul ve ev açılışları gerçekleştirildi

Ülkemizde 6 Şubat tarihinde yaşanan deprem felaketinden etkilenen Suriye’nin kuzeyinde Filistinli hayırseverlerin destekleriyle evleri yıkılan ailelere yardım ulaştırıyoruz.

Briket evler projesi kapsamında bölgede yaşanan deprem nedeniyle evlerini kaybetmiş 270 aile için briket ev inşa ederek, aileleri evlere yerleştirdik. Açılış programında Başkanımız Kemal Özdal, yönetim kurulu üyelerimiz ve bölge halkı yer aldı.

270 aileye briket ev

Kahramanmaraş merkezli yaşadığımız depremlerden etkilenen Suriye’de binlerce ev yıkılırken, yaklaşık 9 bin insan hayatını kaybetti. Zor durumda olan depremzedeler için Filistinli hayırseverler ve Filistinli içerik üretici İbrahim Halil’in destekleriyle briket evler inşa edildi. 42 metrekarelik alanlara 2+1 şeklinde inşa edilen 270 evin içerisinde temiz su sistemi, atık su ve kanalizasyon alt yapısı bulunuyor.

Eşbal Beytül Makdis Okulu

Cinderes’de ki depremzede çocukların yaşadığı sorunların başında eğitim geliyor. Filistinli bağışçıların desteği ile 800 çocuğun okul ihtiyacının karşılanması için Eşbal Beytül Makdis Okulu inşa edilerek eğitime açıldı.

‘‘Türk ve Filistin halkına teşekkür ediyoruz’’

Depremi yaşayan aileler hem savaşın verdiği zorluklar hem de depremin yıkımıyla mücadele ederken, kendilerine yapılan yardımlardan dolayı çok sevinçli olduklarını belirtti. Aileler yeni evlerinde mutlu, hijyenik, huzurlu ve güvenli şekilde yaşayacaklar. Cinderes halkı açılış programında kendilerini sıcak bir yuvaya kavuşturan Sadakataşı’na, Türk ve Filistin halkına şükranlarını dile getirdi.

Bölgede bulunan ekibimiz yardımların devamında 270 depremzede aileye gıda kumanyası, zekât, battaniye ve jeneratör yardımları ulaştırdı.

Gıda ve acil yardım ulaştırıldı

Başkanımız Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Ülke olarak yaşamış olduğumuz büyük deprem felaketinden komşu ülke Suriye’de etkilendi. Cinderes bölgesinde evlerini kaybeden depremzedeler için Filistinli İbrahim Halil ve arkadaşlarının desteğiyle 270 briket ev ve okul inşa ettik. Ailelerin gıda ve acil ihtiyaçlarını karşıladık. Suriyeli aileleri sıcak bir yuvaya kavuşturan tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.