Cihannüma’nın destekleriyle iftar organizasyonu
"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

Cihannüma’nın destekleriyle iftar organizasyonu

Tarih: 11 Nisan 2023


Cihannüma’nın destekleriyle iftar organizasyonu

Kahramanmaraş merkezli yaşamış olduğumuz deprem felaketi sonrasında Cihannüma Derneği’nin katkılarıyla Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’da düzenli olarak iftar sofraları kuruyoruz.

Ramazan çalışmaları kapsamında Cihannüma derneğimiz aracılığıyla deprem bölgelerine yardım göndermeyi sürdürüyor. Derneğimizin koordinasyonunda her gün 3 ilde kurulan iftar sofralarında 2250 kişi bir araya geliyor.

Cihannüma’dan her gün 3 ilde toplam 2250 kişi iftar

Cihannüma, Ramazan yardımları kapsamında Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da düzenli olarak iftar programları gerçekleştiriyor. Yapılan iftar organizasyonları kapsamında her gün toplamda 2250 kişiye Cihannüma Derneği aracılığıyla iftar yemeği ikram ediliyor

Ramazan ayı boyunca iftarlar devam edecek

Ramazan yardımları için deprem bölgesinde bulunan Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerimizde ise her akşam Cihannüma Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan 750’şer kişiye iftar ikramlarında bulunuyoruz. Yemek ikramlarımız iftardan yaklaşık 1 saat önce başlıyor. Depremzede ailelerimiz iftariyeliklerini alıp konteynerlarına da aileleri ile birlikte iftarlarını yapıyor. Ramazan ayı boyunca iftarlar devam edecek. Bu vesileyle Cihannüma yönetimine ve değerli bağışçılarına teşekkür ediyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Sadakataşı Ramazan yardımlarını 20 ilde sürdürüyor

Bu Ramazan ayında yardım çalışmalarımızı yurtiçinde sürdürüyoruz. Depremden en çok etkilenen 11 il ile birlikte depremzede ailelerin göç ettiği illerde Ramazan çalışmalarımız devam ediyor. Ramazan yardımları kapsamında Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’ta günde 4 bin kişiye iftar ve sahurluk dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Ramazan kumanyalarının dağıtımı da derneğimiz tarafından 20 ilde sürüyor, toplamda 25 bin aileye kumanya dağıtımı gerçekleştireceğiz.

 

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.