"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Çad'da ihtiyaç sahiplerinin yüzleri güldü

Çad'da ihtiyaç sahiplerinin yüzleri güldü

Ramazan yardımları kapsamında Çad'da ihtiyaç sahibi ailelere kumanya, ilmihal ve bayramlık dağıtımı gerçekleştirildi. Bölgede bulunan Ramazan ekibimiz tarafından kalıcı projelerin temel atmaları ve açılışları yapıldı.

Ramazan çalışmalarını ‘‘Kardeşlikte Ramazan gibi olalım'' çağrısıyla Türkiye ile birlikte 25 ülkede sürdüren derneğimiz Çad'da yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Ramazan yardımları için Çad'da bulunan Ramazan ekibimiz ihtiyaç sahibi ailelere, Ramazan kumanyası, bayramlık ve ilmihal dağıtımı gerçekleştirdi. Yapımı tamamlanan su kuyularının ve Leyli Kadir Cami'sinin açılışı gerçekleştirilirken, Sultan ve Ali Gedizli Cami'sinin temeli atıldı.

300 aileye kumanya

Ramazan ekibimiz Çad'ın N'djamena kırsalında zor şartlar altında yaşayan 300 aileye un, pirinç, şeker, yağ, makarna ve tuzdan oluşan Ramazan kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi. Bölgede dini bilgi kaynağı bulmakta zorlanan 200 aileye ilmihal ulaştırıldı. Ramazan'ın sevincini en çok yaşayan çocukları unutmayan ekibimiz 300 çocuğa hediye etti.

 

 

Leyli Kadir Cami'si hizmete açıldı

İbadethane bulma konusunda zorluk çeken Çad halkı için dernek olarak cami yapım çalışmalarına devam ediyoruz. Başkent N'djamena kırsalında 120 metre kare alana inşa edilen Leyli Kadir Cami'sinde 100 kişi ibadetini gerçekleştirebilecek. Camide ibadetlerinin yanı sıra çocuklar dini ve ilmi eğitim görecekler.

Sultan ve Ali Gedizli Cami'sinin temeli atıldı

Başkent N'djamena'da, Sultan Ali Gedizli Cami'sinin temeli atıldı. Yapımı yaklaşık 1 yıl sürecek cami 140 metre kare alana inşa edilirken içerisinde 120 kişi aynı anda ibadetini gerçekleştirebilecek.

10 yeni su kuyusu açıldı

Bölgede bulunan Ramazan ekibimiz, Çad'ın birçok bölgesinde yapımı tamamlanan 10 su kuyusunun açılışını gerçekleştirdi. Dernek bölgede düzenli su kuyusu açılışları gerçekleştirerek bölgenin en büyük sorunları olan temiz su, hijyen ve salgın hastalıkların çözümü için katkıda bulunuyor.

 

 

200 kişiye iftar

Sadakataşı Ramazan ekibi dernek tarafından 2016 yılında açılışı yapılan Hülya Göksu Camisi'nin avlusunda 200 kişiyle bir araya gelerek iftar sofraları kurdu.

Yardımlar için bölgede bulunan Sadakataşı Derneği yönetim kurulu üyesi Hacı Dursun Tunç yaptığı açıklamada; ‘‘Bölgedeki kardeşlerimizle Ramazan'ın sevincini birlikte yaşamak için iftar sofralarında bir araya geldik. Yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere kumanya ve ilmihal dağıtımları yaptık. Çocuklarımızın Ramazan ayını mutlu geçirmeleri için oyuncak dağıtımı gerçekleştirdik. Ramazan yardımları haricinde kalıcı projelerinde açılış ve temel atmalarını yaparak kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettirdik.'' İfadelerini kullandı.

 

 

Destek olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım çağrısında bulunan derneğimiz, kumanya bedelini 120 TL, bayramlık bedelini 125 TL, fitre bedelini 23 TL, iftar bedelini ise 20 TL olarak belirledi.

Ayrıca 2989 kısa mesaj hattından İFTAR yazıp sms göndererek iftar sofralarına katkıda bulunabilirsiniz, www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğin 0216 614 0461 numaralı irtibat telefonundan zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.