"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Bursaspor taraftarlarından Yemen'e yardım

Bursaspor taraftarlarından Yemen'e yardım

Yeşil Beyazlı kulübün taraftarları örnek bir sorumluluk projesine imza atarak Yemen için acil yardım kampanyası düzenledi.

Yemen'de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayarak kendi aralarında yardım çalışması gerçekleştiren Bursaspor taraftarları Yemen'e ulaştırılması için topladıkları parayı derneğimize teslim etti.

Yemen'de iç savaşın başladığı 2015 yılından bu yana toplam can kaybı 50 bini aştı. Hastanelere, okullara ve altyapı tesislerine yönelik saldırılar ise sıradanlaştı. Sağlık başta olmak üzere pek çok alanda insani kriz yaşanan ülkede, temiz suya ulaşımın olmaması, yetersiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemelerdeki eksiklikler gibi nedenlerle kriz gün geçtikçe derinleşiyor.

Bursaspor taraftarları Yemen'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere toplamış olduğu 130 bin TL'yi Fetih-Der başkanı Yılmaz Bulat aracılığıyla genel başkanımız Kemal Özdal'a teslim etti.

Bölgede bulunan acil yardım ekibimizin koordinasyonunda ihtiyaç sahibi Yemenli ailelere, un, pirinç, şeker, konserve, yemeklik yağ ve süt tozundan oluşan gıda kumanyası, ekmek, içilebilir temiz su, hijyen paketi, ilaç, kurban eti, battaniye ve yatak dağıtımı yapılacak. Tıbbi imkansızlıkların yaşandığı bölgelere ise mobil klinikle ulaşılarak hastaların tedavi ve kontrolleri yaşadıkları kamplarda yapılacak.

Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada; “Yemen'de yaşanan insani kriz için ‘‘Yemen için ses ver Türkiye'' çağrısıyla herkesi harekete geçmeye davet ettik. Bursasporlu kardeşlerimiz Yemen konusunda hassasiyet gösterip bizlerle birlikte bölgeye yardım ulaştırmak istemesinden dolayı bütün Bursaspor taraftarlarına teşekkür ederiz. Bölgede birlikte yapacağımız yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelere gıda, hijyen ve tıbbi yardım ulaştıracağız.'' İfadelerini kullandı.

Sadakataşı Derneği'nin başlatmış olduğu Yemen yardımlarına destek olabilmek için YEMEN yazarak 2989'a SMS atabilir, www.sadakatasi.org.tr adresinden banka hesap numaralarına erişebilir ve online bağış yapabilirsiniz. Yardımlar hakkında detaylı bilgi alabilmek için 0216 614 04 61 numaralı telefon numarasından dernek yetkililerine ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Paylaş:

Etiketler:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.