Burkina Faso’ya Gelir Temini Desteği
"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Burkina Faso’ya Gelir Temini Desteği

Tarih: 13 Aralık 2022


Burkina Faso’ya Gelir Temini Desteği

Burkina Faso’da yaşayan ihtiyaç sahiplerine gelir temini projeleriyle destek olmaya devam ediyoruz. Bölgede bulunan ekibimiz 50 aileye dokuma tezgâhı teslim etti. Yardımların devamında 343 hisse kurbanın kesim ve dağıtımı yapıldı.

Burkina Faso’ya insani yardımla birlikte, iş olanağı ve ekonomik getiri sağlayan gelir temini projeleriyle destek olmaya devam ediyoruz. Hanımlar Komisyonumuz tarafından başlatılan dokuma tezgâhı projesiyle kadınlar ürettikleri ürünleri satarak aile ekonomilerine destek oluyor.

Batı Afrika’da bulunan Burkina Faso kurak bir iklime sahip olması nedeniyle tarım ve hayvancılık yeterince gelişmemiştir. Siyasi krizlerin yaşandığı Burkina Faso dünyanın en yoksul ülkelerinden birisi konumunda. Bölge için düzenli olarak yardım faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Hayata geçirdiğimiz gelir temini projeleriyle de ülkeye ekonomik katkı sağlanıyor.

50 dokuma tezgâhı

Kadınların el becerileriyle tekstil ürünleri üretip satarak aile ekonomisine katkıda bulunmaları amaçlayan proje kapsamında Ouagadougou’da yaşayan 50 kadına dokuma tezgâhı ve 25 kg. iplik teslim edildi. Projenin devamında önümüzdeki günlerde 100 kadına daha dokuma tezgâhı ulaştırmayı hedefliyoruz.

343 hisse kurban

Yardım çalışmalarının devamında başkent Ouagadougou’nun çevre bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere 343 hisse kurban eti dağıtımı gerçekleştirildi.

Destek olmak için

Başlatmış olduğumuz gelir temini projesine destek olmak için banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşılabilir, tüm operatörlerden GELİR yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile yetkililerimize ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.