Bu Kış Kalpler İyilikle Isınsın
Bağış Yap

Bu Kış Kalpler İyilikle Isınsın

Tarih: 08 Ocak 2024


Bu Kış Kalpler İyilikle Isınsın

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte başta 6 Şubat depreminden etkilenen illerimiz olmak üzere dünyanın dört bir tarafında gerçekleştireceğimiz yardım çalışmalarına ‘‘Bu Kış Kalpler İyilikle Isınsın’’ çağrısıyla başladık.

Soğuk kış aylarının kendisini hissettirmesi ile birlikte başta ülkemiz olmak üzere Suriye, Filistin, Lübnan, Afganistan, Orta Asya ve Balkanları da kapsayan kış çalışmalarımıza ‘‘Bu Kış Kalpler İyilikle Isınsın’’ çağrısıyla gerçekleştiriyoruz.

İslam coğrafyalarında yaşanan krizlerin devam etmesi ile birlikte soğuk havaların gelmesi, bu bölgelerde hayata tutunmaya çalışan insanların çok zor koşullar altında yaşamasına neden oluyor. Son yıllarda komşu bölgelerde yaşanan savaşlar ve işgaller neticesinde milyonlarca insan göç etti. Yüz binlerce kişi hayatını kaybetti. İsrail’in katliamlar gerçekleştirdiği Gazze’de 2,7 milyon insan yakacak ve battaniyeye ihtiyaç duyuyor.

Ülkemizde ve yardıma muhtaç coğrafyalarda kış kampanyası kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yardım çalışmaları kapsamında çetin kış koşulları altında yaşayan kardeşlerimizin kışlık ihtiyaçlarını bu yıl da desteklerinizle karşılıyoruz.

Yurtiçi kış yardımları

Ülkemizin başta deprem bölgeleri olmak üzere dört bir tarafında gerçekleştireceğimiz kış yardımları kapsamında belirlemiş olduğumuz ihtiyaç sahibi ailelere soba, kömür ve gıda kolisi dağıtımları gerçekleştireceğiz. Öğrencilere desteklerinizle bot, mont, atkı, bere ve eldivenler hediye ederek kış aylarında yüreklerini ısıtacağız.


Kış ihtiyaç malzemeleri;

-Bot: 500 TL

-Mont: 800 TL

-Yakacak (50 kg) 300 TL

-Soba: 1200 TL

Destek olmak için;

Başlatmış olduğumuz kış yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca KIŞ yazıp 2989'a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.