Bu Kış İyilik Yağsın
"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

Bu Kış İyilik Yağsın

Tarih: 30 Kasım 2022


Bu Kış İyilik Yağsın

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir tarafında gerçekleştireceğimiz yardım çalışmalarına ‘‘Bu Kış İyilik Yağsın’’ çağrısıyla başladık.

Soğuk kış aylarının kendisini hissettirmesi ile birlikte başta ülkemiz olmak üzere Suriye, Filistin, Lübnan, Afganistan, Orta Asya ve Balkanları da kapsayan kış çalışmalarımıza ‘‘Bu Kış İyilik Yağsın’’ çağrısıyla gerçekleştiriyoruz.

İslam coğrafyalarında yaşanan krizlerin devam etmesi ile birlikte soğuk havaların gelmesi, bu bölgelerde hayata tutunmaya çalışan insanların çok zor koşullar altında yaşamasına neden oluyor. Son yıllarda komşu bölgelerde yaşanan savaşlar ve işgaller neticesinde milyonlarca insan göç etti. Yüz binlerce kişi hayatını kaybetti. Suriye ve Lübnan’da mülteci kamplarında yaşayan ihtiyaç sahipleri kış aylarını derme çatma çadır ve ısıtıcılardan yoksun bir şekilde geçirmekte.

Ülkemizde ve yardıma muhtaç coğrafyalarda kış kampanyası kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yardım çalışmaları kapsamında çetin kış koşulları altında yaşayan kardeşlerimizin kışlık ihtiyaçlarını bu yıl da desteklerinizle karşılıyoruz.

Yurtiçi kış yardımları

Ülkemizin dört bir tarafında gerçekleştireceğimiz kış yardımları kapsamında belirlemiş olduğumuz ihtiyaç sahibi ailelere soba, kömür, gıda kumanyası ve battaniye dağıtımları gerçekleştireceğiz. Öğrencilere desteklerinizle bot, mont, atkı, bere ve eldivenler hediye ederek kış aylarında yüreklerini ısıtacağız.

Kış yardımları kampanyası kapsamında belirlemiş olduğumuz ihtiyaç malzemeleri;

-Battaniye: 200 TL

-Bot: 300 TL

-Mont: 450 TL

-Gıda Kolisi 500 TL

-Yakacak (50 kg) 250 TL

-Soba: 450 TL

 

Destek olmak için;

Başlatmış olduğumuz kış yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca KIŞ yazıp 2989'a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Kış, İyilik, kış yardımları

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.