Bosna’ya Ramazan yardımı
"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

Bosna’ya Ramazan yardımı

Tarih: 15 Nisan 2022


Bosna’ya Ramazan yardımı

Ramazan çalışmalarını ‘‘Dünya Değişsin’’ çağrısıyla 35 ülkede sürdürüyoruz. Bosna Hersek’in Saraybosna, Srebrenica ve Doboj İstok şehirlerinde yaşayan ailelere bölgede bulunan ekibimiz Ramazan yardımı ulaştırdı.

Balkanlar’da Ramazan çalışmalarına devam ediyoruz. Başkanımız Kemal Özdal koordinasyonunda Bosna’da bulunan Sadakataşı Ramazan ekibi tarafından 300 aileye gıda kumanyası ve 100 kişiye zekât dağıtımı gerçekleştirdi. Srebrenica’da kurulan iftar sofrasında 150 kişi ile bir araya gelindi.

Başta Türkiye olmak üzere 35 ülke ve 100’den fazla bölgede Ramazan çalışmaları gerçekleştirerek 10 bini Türkiye’de olmak üzere 25 bin aileye gıda kumanyası ulaştıracağız. Ramazan yardımları kapsamında gıda kumanyası, fitre, zekât ve bayramlık kıyafet dağıtımlarını ay boyunca sürdüreceğiz.

Kumanya ve zekât dağıtımları

Ramazan yardımları kapsamında Bosna’da bulunan ekibimiz Saraybosna, Srebrenica ve Doboj İstok kentlerinde yaşayan 300 Müslüman aileye şeker, pirinç, un, sıvı yağ, çay, bakliyat, konserve gıdalar ve tuzdan oluşan gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi. Yardımların devamında Srebrenica bölgesinde yaşayan 100 aileye zekât yardımı yapıldı.


İftar sofralarında buluşuldu

Ramazan ekibimiz, Bosna’da yaşanan savaşta şehit düşenlerin ailelerine ve yetim çocuklarından oluşan 150 kişiyle iftar sofrasında bir araya geldi. Bölgede Ramazan ayı boyunca iftar organizasyonları düzenlemeye devam edeceğiz.


‘‘Bölgeye maddi ve manevi destek sağlıyoruz’’

Kemal Özdal dağıtımlar sonrası yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Ramazan yardımlarımız kapsamında geniş bir yardım ekibi ile birlikte kardeş ülke Bosna’da bulunuyoruz. Bosna halkına yalnız olmadıklarını hissettirmek için düzenli olarak maddi ve manevi destek sağlıyoruz. Maddi gelir seviyesi düşük olan ihtiyaç sahibi Bosnalı ailelere gıda kumanyası ve zekât ulaştırdık. Kurduğumuz iftar sofralarında şehit aileleri ve yetimlerle bir araya geldik.  Yardımların buraya ulaşmasına katkı sağlayan bağışçılarımıza teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 


Paylaş:

Etiketler: Ramazan

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.