Birlikte Bereketli Olsun
Bağış Yap

Birlikte Bereketli Olsun

Tarih: 27 Şubat 2024


Birlikte Bereketli Olsun

Ramazan çalışmalarını bu yıl ‘‘Birlikte Bereketli Olsun’’ çağrısıyla başta Türkiye ve Gazze olmak üzere 29 ülkede desteklerinizle gerçekleştirerek yüz binlerce insana ulaşacağız.

Bu yıl Ramazan çalışmalarını deprem bölgeleri ve Gazze öncelikli olmak üzere ülkemizin birçok noktasında gerçekleştireceğiz. Yardımlarımız kapsamında kumanya, bayramlık, fitre, zekât, fidye dağıtımları gerçekleştirip kuracağımız iftar sofralarında kardeşlerimizle bir araya geleceğiz.

Yurt içi Ramazan çalışmaları

Kahramanmaraş merkezli yaşadığımız büyük depremler nedeniyle ülke olarak çok zor günler geçirdik. 50 binin üzerinde insanımız hayatını kaybederken yüzbinlerce vatandaşımız deprem nedeniyle yaralandı. Yaşadığımız asrın felaketi sebebiyle bu yıl da deprem bölgelerinde var gücümüzle çalışacağız. Bunula birlikte yoksul ve ihtiyaç sahibi insanlara destek olacağız.

 

Kumanya dağıtımları

Ramazan yardımları kapsamında deprem bölgeleri ve Gazze’de yaşayan Filistinli kardeşlerimiz başta olmak üzere 29 ülkede yaşayan on binlerce aileye gıda kolisi dağıtımı gerçekleştireceğiz.

 

Market kartı

Yurtiçi Ramazan çalışmaları kapsamında başta deprem bölgeleri olmak üzere 29 ilde yaşayan binlerce aileye 1000 TL değerinde market kartı dağıtımları gerçekleştireceğiz.

 

İftar ve sahur sofraları

Ramazan ayının bereketini birlikte yaşamak amacıyla ay boyunca deprem bölgelerinde kardeşlik sofraları kuracağız. Bununla birlikte yoksul coğrafyalarda kuracağımız kardeşlik sofralarında binlerce kişiyle bir araya geleceğiz.

 

Zekât, fitre ve fidye dağıtımları

Ülkemizdeki ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere Ramazan yardımları gerçekleştireceğimiz ülkelerde ekiplerimiz tarafından ihtiyaç sahibi ailelere fitre, zekât ve fidye dağıtımları yapılacak.

 

Bayramın sevinci çocuklarla yaşanacak

Bayramın sevincini en çok yaşayan çocukları da unutmayacak olan ekiplerimiz başta Türkiye olmak üzere Ramazan çalışması yaptığımız tüm ülkelerde binlerce çocuğa bayramlık kıyafetler hediye edecek.

 

Gazze’ye tüm Ramazan yardım ulaşacak

İsrail’in katliamlar gerçekleştirdiği Gazze’de milyonlarca insan açlık ve kıtlık ile karşı karşıya kalmış durumda. Zor durumda Filistin halkına her gün düzenli olarak iftar sofraları kurarak destek olacağız. Bölgede bulunan partner kuruluşlarımız aracılığıyla binlerce aileye gıda kolisi ve bayramlık kıyafetler ulaştıracağız.

 

Nerelere yardım ulaştırılacak?

Türkiye başta olmak üzere bu Ramazan ayında Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Bulgaristan, Burkina Faso, Çad, El Salvador, Filistin, Gana, Irak, İspanya, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Macaristan, Mali, Meksika, Tayland, Myanmar, Moritanya, Nepal, Nijer, Suriye, Somali, Sri Lanka, Vietnam ve Yemen’e Ramazan yardımları ulaştıracağız.

Geçen Ramazan neler yapıldı?

2023 yılı Ramazan ayında 12 ülkede yapılan yardımlarda;

 • 32 bin aileye gıda kumanyası dağıtıldı.
 • 10 bin aileye market kartı yardımı yapıldı.
 • 5.100 çocuğa bayramlık kıyafet hediye edildi.
 • 5 bin aileye fitre ve zekât ulaştırıldı.
 • Kurulan iftar sofralarında 190 bin kişi orucunu açtı.
 • Yaklaşık 400 bin kişi bu yardımlardan faydalandı.

 

Destek olmak için;

Ramazan çalışmalarımıza destek olmak için www.sadakatasi.org.tr adresi üzerinden bağış yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon üzerinden yetkililerimizle irtibata geçebilirsiniz.

 • Kumanya; 1000 TL
 • Market Kartı; 1000 TL
 • Bayramlık; 1500 TL
 • İftar ve Sahur; 150 TL
 • Fitre; 130 TL

 

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
 • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
 • +90 216 614 04 61
 • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.