Bir Fikrim Var

Bir Fikrim Var

Tarih: 05 Kasım 2019


Sadakataşı Derneği olarak kurulduğumuz 2010 yılından itibaren naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak yoksullar, garipler, yetimler ve ihtiyaç sahipleri için camiler, yetimhaneler, medreseler, eğitim merkezleri, su kuyuları, külliyeler, toplu konutlar ve sağlık merkezleri inşa ederek insanların hayatlarını idame ettirebilmesi için barınma, içilebilir temiz su, eğitim ve ibadet gereksinimlerini karşılıyoruz.

Savaşlar, felaketler, hastalıklar gibi nedenler ile ailesini kaybetmiş yetimlere sahip çıkıp, hayata kazandırarak onların hayata hazırlanmasına yardım ediyoruz.

Uzak Ümmet coğrafyalarında ki kardeşlerimizin İslamiyet’i ve kutsal kitabımızı öğrenip okuyabilmeleri için kendi yerel dillerinde Dini Bilgiler Eğitim Seti dağıtımları gerçekleştiriyoruz. Kötü sağlık koşulları, yaşlılık gibi nedenlerin körlüğe yol açtığı katarakt hastalarını tedavi ederek gören gözleri olmaya gayret ediyoruz. Siz de hayata geçirmek istediğiniz projeleri bizlerle paylaşarak mazlumlar için daha iyi bir dünyanın oluşmasına yardımcı olabilirsiniz.

İYİLİK İÇİN BİZE YAZIN

 

 

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.