"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Beyrut Limanı’nda patlama

Beyrut Limanı’nda patlama

Lübnan’ın başkenti Beyrut’un liman bölgesinde patlama meydana geldi. Patlama ile birlikte tüm ülke ekonomik olarak etkilendi.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen büyük çaplı patlamada 179 kişi hayatı kaybederken 4 binin üzerinde yaralı olduğu ve binlerce evin kullanılamaz hale geldiği bildirildi. Yaşanan şiddetli patlamanın ardından ülkeye ulaşan ekiplerimiz tarafından, acil yardım çalışmalarını sürdürüyoruz.

İlk olarak bölgeye intikal eden Başkanımız Kemal Özdal ve beraberindeki ekipler patlamanın yaşandığı Beyrut’ta acil yardımları organize etti. Ülkede yaşanan ekonomik kriz ardından başkentte meydana patlamayla sonrasında dernek olarak tüm ülkeye insani yardım ulaştırma kararı aldık.

Yaşanan patlama sonrası acil yardımlar kapsamında bölgeye gıda kumanyası, un, sıcak yemek, su ve hijyen paketi yardımında bulunduk.


Lübnan’a destek olmak için

Sadakataşı Derneği olarak “Lübnan’ı Yalnız Bırakma” çağrısıyla başlatmış olduğumuz yardım kampanyası ile Lübnan’a yardım ulaştırmaya devam edeceğiz.

Siz de başlatmış olduğumuz yardım çağrısı için LÜBNAN yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilir. Banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefona ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Beyrut Limanı’nda patlama, Beyrut

Tarih: 16 Eylül 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.