Bangladeş’e Acil Yardım Ulaştırıldı
"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Bangladeş’e Acil Yardım Ulaştırıldı

Tarih: 25 Kasım 2021


Bangladeş’e Acil Yardım Ulaştırıldı

Arakanlı mültecilere yardım ulaştırmaya devam ediyoruz. Bölgede bulunan kampları ziyaret eden ekibimiz, cami açılışı ile birlikte insani yardım malzemeleri dağıtımı gerçekleştirdi.

Bangladeş’te bulunan mülteci kamplarında yaşayan Arakanlılar için yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgede bulunan ekibimiz yardım dağıtımları ile birlikte Mescid-i Aişe Camii’nin açılışını gerçekleştirdi.

 

Mescid-i Aişe Camii

Bangladeş’in Chittagong bölgesine bağlı Bandarban kırsalında 160 metrekarelik alan üzerine projelendirilen, 200 kişinin birlikte ibadet edebileceği Mescid-i Aişe Camii'sinin açılışı gerçekleştirildi. Bölge halkının katılım sağladığı açılışta yemek ikramı yapıldı.

 Acil yardımlar

Bölgede bulunan yardım ekibimiz 300 aileye gıda kumanyası ve 410 adet battaniye dağıtımı gerçekleştirdi. Yardımların devamında, kamplarda yaşayan 1300 Arakanlı mülteci aileye zekât yardımı yapıldı.

Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada ‘‘Arakanlıların yaşamış olduğu mülteci kamplarının tamamı kapasitelerinin çok üzerinde insan barındırıyor. Kamplarda yaşayan Arakanlılar dışarıdan gelen yardımlarla hayatlarını idame ettirebiliyor. Bizlerde bugün mülteci durumda olan Arakanlıların ibadetlerini rahatça yapabilmeleri için cami açılışı ve insani yardım malzemeleri dağıtımı gerçekleştirdik. Yardımların buraya ulaşmasında katkısı bulunan değerli bağışçılarımıza teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.

 Destek olmak için;

Başlatmış olduğumuz Arakanlı mültecilere yardım faaliyetlerine destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca ARAKAN yazıp 2989'a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Bangladeş, Acil Yardım

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.