Asya’da 4 kalıcı eser hizmete açıldı

Asya’da 4 kalıcı eser hizmete açıldı

Tarih: 03 Agustos 2023


Asya’da 4 kalıcı eser hizmete açıldı

Asya’nın yoksul coğrafyalarında kalıcı eserler inşa etmeye devam ediyoruz. Dört farklı ülkede okul ve cami açılışları gerçekleştirdik.

Geri kalmış coğrafyalarda düzenli olarak kalıcı eser projeleri hayata geçiren derneğimiz, üç cami ve bir okulun açılışını gerçekleştirdi. Bangladeş, Kırgızistan, Nepal ve Sri Lanka’da projelendirdiğimiz camileri ve okulu hizmete açtık.

Bangladeş’te Fatma İhsan Özdemir Camii ibadete açıldı

Bangladeş’in Cox Bazaar bölgesinde inşa edilen Fatma-ihsan Özdemir Camii ibadete açıldı. 800 m² alan üzerine projelendirilen Fatma-ihsan Özdemir Camii’nden 250 kişi istifade edebilecek. Ayrıca caminin yanına açılan şadırvandan bölge halkı yararlanacak.

Kırgızistan’a Hatipoğlu 5 Camii

Kırgızistan’ın Yangi Hayot bölgesinde geçtiğimiz yıl temeli atılan Hatipoğlu 5 Camii'sinin açılışı gerçekleştirildi. 130 m² alan üzerine inşa edilen camide 200 kişi birlikte ibadet edebilecek. Camide elektrik ihtiyacı kurulan güneş enerjisi paneli ile karşılanacak.

Nepal’e 130 kişilik cami

Nepal'de projelendirilen Makak Ailesi Camii ekibimiz tarafından ibadete açıldı. 100 metrekare alan üzerine inşa edilen Makak Ailesi Camii'nden 130 kişi istifade edebilecek. Camide bölgede yaşayan çocuklara dini eğitimde verilecek.

Sri Lanka’da okul açılışı

Sri Lanka'nın Puttalam bölgesinde projelendirilen Meryem Yorulmaz Okulu'nun açılışı ekibimiz tarafından gerçekleştirildi. 85 metrekare alan üzerine inşa edilen okulda 2 derslik ve idare odası bulunuyor. Okulda 60 öğrenci ülke müfredatı ve dini içerikli eğitim görecekler.

‘‘Kalıcı eser açılışlarımız devam edecek’’

Başkanımız Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Afrika ve Asya’nın yoksul bölgelerinde yaşayan kardeşlerimizin ibadethane, eğitim, sağlık, barınma ve kültürel alan ihtiyaçları karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz son olarak Bangladeş, Kırgızistan, Nepal ve Sri Lanka’da projelendirdiğimiz eserleri bölge halklarının hizmetine açtı. Uzak coğrafyalarda zorlu şartlar altında yaşayan kardeşlerimiz için kalıcı eserler açmayı sürdüreceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.