Arakanlılar için Gelir Temini Projesi
"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

Arakanlılar için Gelir Temini Projesi

Tarih: 15 Kasım 2019


Arakanlılar için Gelir Temini Projesi


Bangladeş'te bulunan mülteci kamplarında gerçekleştirdiğimiz Gelir Temini Projesi ile Arakanlıların yaşamlarını idame ettirebilmeleri için destekte bulunuyoruz.Derneğimiz, mülteci kamplarında yaşamlarını sürdüren Arakanlılara düzenli olarak ulaştırdığı insani yardımla birlikte, iş olanağı ve ekonomik getiri sağlayan Gelir Temini Projesiyle destek olmaya devam ediyor.

Myanmar askerlerinin ve Budist milliyetçilerin başlattığı saldırılar sonrası yaklaşık 2 milyon Arakanlı komşu ülke Bangladeş'e göç etmek zorunda kaldı. Saldırıların insani krize dönüştüğü tarihten itibaren bölgede yardım faaliyetlerine başlayan Sadakataşı Derneği, Bangladeş'e sığınan mültecilere hayatın her alanında katkı sağlamaya devam ediyor.

Cox's Bazaar'da bulunan mülteci kamplarında yoksul ailelerin geçimlerini sağlamaları ve ev ekonomisine katkıda bulunmaları için insan taşıma aracı olan rikşa, yük taşıma aracı olan van ve kadınların ev ekonomilerine katkıda bulunmaları için dikiş makinası dağıtımları gerçekleştiriyoruz.400 dikiş makinası

Hanımların el becerileriyle tekstil ürünleri üretip bunları satmak suretiyle aile ekonomisine katkıda bulunmaları amaçlayan Gelir Temini Projesi kapsamında 400 dikiş makinası hediye edildi.Rikşa ve Van dağıtımı

Gelir Temini Projesi devamında bölgede bulunan Sadakataşı ekipleri ülke şartlarına uygun olarak tasarlanan ve insan taşımacılığında kullanılan 60 adet rikşa ve yük taşımacılığında kullanılan 30 adet van tarzı aracı mülteci ailelere teslim etti. Bölgede zorlu şartlar altında yaşayan Arakanlı Mülteciler aileler bu projeler ile ekonomisine katkıda bulunacaklar.Başlatmış olduğumuz Gelir Temini Projesine destek olmak için banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşılabilir, tüm operatörlerden ARAKAN yazarak 2989'a SMS göndererek 5 TL destekte bulunulabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaraları telefon ile yetkililerimize ulaşabilirsiniz.
Paylaş:

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.