"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

Arakanlı Mültecilere Gelir Desteği

Arakanlı Mültecilere Gelir Desteği

Gelir Temini Projeleri kapsamında Arakanlı mülteci ailelere ulaşım aracı rikşa, yük taşımacılığında kullanılan van ve dikiş makinası dağıtımları gerçekleştirildi.

Bangladeş’te yaşayan Arakanlı mültecilere düzenli olarak ulaştırdığımız insani yardımla birlikte, iş olanağı ve ekonomik getiri sağlayan Gelir Temini Projesiyle destek olmayı sürdürüyoruz.

Ülkeleri Myanmar’da, askerlerin ve Budist milliyetçilerin saldırıları sonrasında yaklaşık 2 milyon Arakanlı komşu ülke Bangladeş'e göç etmek zorunda kaldı. Arakanlıların maruz kaldığı şiddet olaylarından itibaren bölgede insani yardım faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Diğer taraftan hayata geçirdiğimiz Gelir Temini Projeleriyle mülteci ailelerin en büyük sorunlarından olan işsizlik problemine katkı sağlamaya devam ediyoruz.

 

 

87 dikiş makinası

Balukhali Mülteci Kampı, Cox’s Bazar ve Ramu bölgelerinde yaşayan Arakanlı 87 kadına el becerileriyle tekstil ürünleri dikip satarak aile ekonomisine katkı sağlamaları amacıyla dikiş makinası dağıtımı gerçekleştirildi.

 

 

Rikşa ve Van dağıtımı

Yardımların devamında Cox’s Bazar, Pmkhali ve Teknaf bölgelerinde ülke şartlarına uygun olarak tasarlanan ve insan taşımacılığında kullanılan 32 adet rikşa ve yük taşımacılığında kullanılan 30 adet van tarzı aracı mülteci ailelere teslim edildi. Dağıtımı gerçekleştirilen araçlarla birlikte mülteci aileler meslek edinirken düzenli gelir elde etmektedir.

Başkanımız Kemal Özdal dağıtımlar sonrası yaptığı açıklamada; ‘‘Arakanlı mültecilere düzenli olarak insani yardım ulaştırıyoruz. Mültecilerin en büyük sorunlarından biriside işsizlik. Bu soruna katkı sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıllarda başlattığımız Gelir Temini Projesiyle bölge şartlarına uygun rikşa, van ve dikiş makinası dağıtımlarını sürdürüyoruz. Destekleriyle Arakanlı ailelerin düzenli gelir elde etmelerini sağlayan hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Başlatmış olduğumuz Gelir Temini Projesine destek olmak için banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşılabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaraları telefon ile dernek yetkililerine ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş:

Etiketler: Arakanlı, Mülteci, Yardım

Tarih: 14 Ekim 2020

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.