Arakanlı Mülteciler İçin 3 Okul Hizmete Açıldı

Arakanlı Mülteciler İçin 3 Okul Hizmete Açıldı

Tarih: 06 Agustos 2018


Arakanlı Mülteciler İçin 3 Okul Hizmete Açıldı

Bangladeş'te Arakanlı mültecilerin yaşamış olduğu kamplara inşa edilen 3 okulun açılışı gerçekleştirildi.

 

Arakanlı mültecilerin yaşamış olduğu Balukali mülteci kampında 50'şer öğrencinin dini eğitim göreceği Binnaz Sever, Abdurrahman Sever ve Jhamtoli mülteci kampında Prof. Dr. Necmettin Erbakan okullarını eğitime açtı.

 

Derneğimizin Genel Başkanı Kemal Özdal, Okulların açılış programına katılan milletvekilleri Serap Yaşar, Mustafa Şükrü Nazlı, Mehmet İlter Çitil, Hasan Karal, Tülay Kaynarca ve Mahmut Kaçar'a okullar ile ilgili bilgi verdi.

 

Açılışını gerçekleştirdiğimiz iki okulun  bulunduğu Balukali mülteci kampı, Myanmar Ordusu ve fanatik Budist grupların saldırıları ile beraber ülkelerinden göç etmiş yaklaşık 1,2 milyon mülteciyi barındırıyor.

 

Kemal Özdal okulların açılışında yaptığı konuşmada ‘Burada bulunan mülteci kamplarının tamamı kapasitelerinin çok üzerinde insan barındırıyor. Kampların en büyük sorunlarından birisi de eğitim problemi, açmış olduğumuz okullar ile beraber Bangladeşli yavrularımızın eğitim görebileceği üç okula kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.' dedi.

 

Sadakataşı Derneği olarak bölgede eğitim faaliyetlerinin yanı sıra gıda kolileri, sıcak yemek, hijyen malzemesi ile zekât dağıtımları, düzenli olarak her ay adak, akika, şükür kurban kesimi, yetim sponsorluğu, Kurban ve Ramazan organizasyonları ile su kuyusu açılışları gibi birçok alanda sürdürdüğümüz yardım faaliyetlerine ara vermeden devam edeceğiz.

Paylaş:

Etiketler: 15 Temmuz Şehidi Halil Kantarcı,15 Temmuz Şehidi Halil Kantarcı'nın adı Sri Lanka'da yapılan camide yaşatılıyor.,Halil Kantarcı

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.