"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Arakan’a acil yardım

Arakan’a acil yardım

Myanmar’da yaşadıkları katliamdan kaçarak komşu ülke Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanlara, derneğimiz yardım ulaştırmaya devam ediyor. 

Acil yardım ekibimiz, Bangladeş’in Chittagong bölgesinde temeli atılan Arakanlı 100 mültecinin barınacağı yetimhanenin son halini teftiş etti. Daha sonrasında kamplara giden acil yardım ekibimiz burada su kuyuları açılışları, zekât ve gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi.

Arakanlı mültecilere yapılan saldırıların insani krize dönüştüğü ilk andan itibaren bölgede yardım faaliyetlerine başlayan Sadakataşı Derneği Bangladeş’e sığınan mültecilere yardım ulaştırmaya devam ediyor.Arakanlı Mültecilere Yetimhane;

İnşasına başlanılan yetimhane ile derme çatma bambudan evlerde veya kamp dışında çadırlarda yaşamlarını sürdüren 100 yetim sıcak bir yuvaya sahip olacak. Yetimhane içerisinde yatakhane, derslik, yemekhane, mutfak ve kütüphane bulunuyor.20 su kuyusu açılışı;

Bölgede bulunan acil yardım ekibi, Arakanlı mülteci kamplarını ziyaret ederken 20 su kuyusunun açılışını gerçekleştirdi. Yıl içerisinde Bangladeş’te 200’e yakın su kuyusunu hizmete açıldı. kuyular bölgenin en büyük sorunu olan hijyen ve salgın hastalıkların çözümü için büyük katkı sağlıyor.

Mülteci kamplarında yaşayan Arakanlıların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve alışveriş yapabilmeleri için dernek tarafından zekât dağıtımı gerçekleştirildi. 300 aileye yapılan zekât yardımı ile mülteciler kamplar içerisinde bulunan marketlerden ihtiyaçlarını karşılayacaklar.650 aileye gıda kumanyası

Cox’s Bazaar’da zor şartlar altında yaşayan 650 mülteci aileye pirinç, un, tuz, fasulye, şeker ve yağdan oluşan gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirdi.

Yardımlar için bölgede bulunan genel başkan yardımcımız Cevdet Hasbal yaptığı açıklamada; ‘‘Bölgede kurulduğumuz yıldan itibaren acil yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkeleri Myanmar’da başlayan katliamlar sonrasında Bangladeş’te göç etmek zorunda kalan kişi sayısı 2 milyona ulaştı. On binlerce yetim kamplarda zorlu koşullarda yaşamlarını sürdürürken onlara daha rahat bir ortam oluşturmak için 100 yetime ev sahipliği yapacak bir yetimhanenin temelini attık. Cox’s Bazaar’da yüzlerce aileye gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirdik. Bölgeye acil yardım ulaştırmayı sürdüreceğiz.’’ İfadelerini kullandı.


Destek için;

Derneğimizin başlatmış olduğu Arakanlı Mültecilere yardım projelerine destek olmak için banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşılabilir, tüm operatörlerden ARAKAN yazarak 2989’a SMS göndererek 5 TL destekte bulunulabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaraları telefon ile dernek yetkililerine ulaşabilirsiniz.
Paylaş:

Etiketler: Arakan’a acil yardım

Tarih: 30 Kasım 2019

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.