"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Afganistan Yardımları Sürüyor

Tarih: 06 Ekim 2021


Afganistan Yardımları Sürüyor

Zor günler geçiren Afganistan’a gıda yardımı ulaştırıldı. Başkent Kabil’in yakınlarda 200 aileye gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirildi.

Afganistan’ın başkenti Kabil’de yaşayan ihtiyaç sahibi 200 aileye ekibimiz tarafından gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirildi.

Afganistan’da yaşanan olaylardan en çok siviller etkileniyor. 38 milyon insanın yaşadığı ülkede nüfusun 3’te 1’i yeteri kadar gıda bulamıyor. Kışın yaklaşması ve yaşanan kuraklık nedeniyle bölgede gıda temin etmede yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Bu gelişmeler sonrası ülke için acil yardım çağrısı başlatarak bölgeye yardım ulaştırmayı sürdürüyoruz.

 

200 aileye gıda yardımı

Afganistan acil yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi 200 aileye sıvı yağ, pirinç, şeker, çay, tuz, bulgur ve konserve gıdalardan oluşan erzak dağıtımı gerçekleştirildi.

 Gıda yardımları sürüyor

Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Afganistan’da yaşanan olaylar nedeniyle en çok sivil halk zarar görüyor. Ülkede başta gıda, eğitim ve sağlık alanında sorunlar yaşanıyor. Zor durumda olan Afganistan’a geçtiğimiz hafta ve son dağıtımlarla birlikte toplamda 350 gıda kumanyası ulaştırdık. Bölgede yardım faaliyetlerimize ara vermeden devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

 

Afganistan’a destek olmak için

Başlatmış olduğumuz Afganistan yardımlarına destek olmak için AFGANİSTAN yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr adresinden ulaşabilir, detaylı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonumuzu arayabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Afganistan, Yardım

so

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.