Afganistan’a insani yardım ulaştırıldı

Afganistan’a insani yardım ulaştırıldı

Tarih: 29 Agustos 2022


Afganistan’a insani yardım ulaştırıldı

İnsani kriz yaşanan Afganistan’a bölgede bulunan ekibimiz aracılığıyla acil yardım ulaştırdık. Bölgede yaşayan yoksul ailelere gıda ve nakdi destek sağladık.

Afganistan’da bulunan ekibimiz Kunduz ve Perwan bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve nakdi destek ulaştırdı.

Afganistan’da yaşanan krizden en fazla zararı sivil halk görüyor. Kırsal kesimlerde yaşayan halk gıda temin etmekte zorlanıyor. 28 milyon insanın yardıma ihtiyaç duyduğu ülkeye destek olmaya devam ediyoruz.


450 aileye gıda yardımı

Afganistan’ın Kunduz kentinde yaşamlarını sürdüren ihtiyaç sahibi 450 aileye sıvı yağ, pirinç, şeker, çay, tuz, bulgur ve konserve gıdalardan oluşan gıda kumanyası dağıtımı gerçekleştirildi.

325 aileye nakdi destek

Yardım çalışmalarımızın devamında Muson yağışları nedeniyle sel yaşanan Perwan bölgesinde 325 yoksul aileye nakdi destek sağladı. Önümüzdeki günlerde Perwan bölgesinde battaniye ve hijyen malzemeleri dağıtımı gerçekleştireceğiz.

Yardımlar devam edecek

Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Afganistan’da yaşanan olaylar nedeniyle en çok sivil halk zarar görüyor. Milyonlarca insanın acil yardım beklediği ülkeye destek sağlamaya devam ediyoruz. Bölgede bulunan ekibimiz ihtiyaç sahiplerine gıda ve nakdi yardım ulaştırdı. Bölgede yardım faaliyetlerimiz devam edecek’’ ifadelerini kullandı.

Afganistan’a destek olmak için

Başlatmış olduğumuz Afganistan yardımlarına destek olmak için AFGANİSTAN yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr adresinden ulaşabilir, detaylı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonumuzu arayabilirsiniz.


Paylaş:

Etiketler: Afganistan, insani yardım

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.