"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61

Afganistan’a Acil Yardım

Tarih: 17 Kasım 2021


Afganistan’a Acil Yardım

İnsani kriz yaşanan Afganistan’a gıda ve kış yardımları ulaştırıldı. Kabil ve Vardak kentlerinin kırsal kesimlerinde gerçekleştirdiğimiz dağıtımlardan 250 aile istifade etti.

Bölgede bulunan acil yardım ekibimiz, Afganistan’ın başkenti Kabil ve Vardak bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahibi 250 aileye gıda kumanyası ve battaniye dağıtımı gerçekleştirdi.

Afganistan’da yaşanan krizden en fazla zararı sivil halk görüyor. Kırsal kesimlerde yaşayan halk gıda temin etmekte zorlanıyor. Kışın yaklaşması ve yaşanan kuraklık nedeniyle bölgede gıda temin etmede yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Yaşanan kriz sonrası Afganistan’da acil yardım ulaştırmayı sürdürüyoruz.

 

250 aileye acil yardım

Afganistan çalışmaları kapsamında bölgede bulunan yardım ekibimiz ihtiyaç sahibi 250 aileye sıvı yağ, pirinç, şeker, çay, tuz, bulgur ve konserve gıdalardan oluşan erzak dağıtımı gerçekleştirdi. Yaklaşan kış ayları nedeniyle krizin daha da derinleşeceği ülkede 250 aileye battaniye dağıtımı yapıldı.

 Yardımlar devam edecek

Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada; ‘‘Afganistan’da yaşanan olaylar nedeniyle en çok sivil halk zarar görüyor. Ülkede birçok alanda sorunlar yaşanıyor. Kırsal kesimlerde yaşayan halk ekmek bulmakta dahi zorlanıyor. Bölgeye gönderdiğimiz yardım ekibimiz 250 yoksul aileye insani yardım ulaştırdı. Bölgede yardım faaliyetlerimiz devam edecek’’ ifadelerini kullandı.

 

Afganistan’a destek olmak için

Başlatmış olduğumuz Afganistan yardımlarına destek olmak için AFGANİSTAN yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr adresinden ulaşabilir, detaylı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı dernek telefonumuzu arayabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Afganistan, Acil Yardım

so

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.