Türkiye’den Çad’a 2 Yeni Cami

Türkiye’den Çad’a 2 Yeni Cami

Tarih: 17 Mart 2021


Türkiye’den Çad’a 2 Yeni Cami

Çad’a insani yardım ulaştırmayı sürdürüyoruz. Bölgede bulunan yardım ekibimiz cami açılışları, gelir temini projeleri, kurban eti ve gıda kumanyası dağıtımları gerçekleştirdi.

Çad’da bulunan ekibimiz, başkent N'djamena’nın kırsal bölgelerinde Hüseyin Can Menekşe Camii ve Ayasofya Camii’nin açılışlarını gerçekleştirdi. Yardımların devamında kurban eti ve gıda dağıtımları yapılırken, gelir temini projeleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere motosiklet ve bakkal dükkanları teslim edildi.


Ayasofya Camii ibadet açıldı

Çad’ın başkenti N’djamena’da 80 metrekarelik alana projelendirilen 100 kişi kapasiteli, içerisinde şadırvan ve güneş paneli bulunan Ayasofya Camii’nin açılışı bölge halkının katılımıyla gerçekleştirildi. Camide ayrıca çocuklara dini eğitim verilecek.


Başkente Hüseyin Can Menekşe Camii

Ekibimizin katılımıyla N’djamena’da 70 metrekarelik alana projelendirilen 90 kişi kapasiteli, içerisinde şadırvan ve güneş paneli bulunan Hüseyin Can Menekşe Camii ibadete açıldı. Camiden bölgede yaşayan 5 bin kişi istifade edebilecek.
Gelir Temini Projeleri

Dünyanın en yoksul ülkelerinden olan Çad’a Gelir Temini Projeleri ile destek oluyoruz. N'djamena’da 5 bakkal dükkanı içinde malzemelerle birlikte ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi. Ayrıca 4 kişiye taksi amacıyla kullanılan motosiklet verildi. Çadlı aileler bu projeler ile geçimlerini sağlayıp aile ekonomisine katkıda bulunacaklar.


614 hisse kurban kesimi

Her ay toplu şekilde gerçekleştirilen adak, akika ve şükür kurbanlarının kesim ile dağıtımları bu ay Çad’da yapıldı. Yardım ekibimiz tarafından Bomboyo ve Tourba bölgelerinde 614 hisse kurbanın kesimi yapılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.


500 aileye gıda paketi

N’djamena’nın merkez mahallelerinde yaşayan 500 aileye içerisinde yağ, un, şeker, makarna ve pirinç bulunan gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

Genel Başkanımız Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Çad’da bulunan ekibimiz Ayasofya Camii ve Hüseyin Can Menekşe Camii’nin açılışlarını gerçekleştirdi. Dünyanın en yoksul ülkelerinden birisi olan Çad’da gelir temini projeleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere motosiklet ve bakkal dükkanları teslim ettik. Ayrıca gıda dağıtımı ve 614 hisse kurbanın kesimini yaparak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık’’ İfadelerini kullandı.

Paylaş:

Etiketler: Türkiye’den Çad’a 2 Yeni Cami

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri

İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Hakları Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.