"Her iyilik bir sadakadır."
0216 614 04 61
Bağış Yap

‘‘Bu kış lapa lapa iyilik yağsın’’

‘‘Bu kış lapa lapa iyilik yağsın’’

Derneğimiz soğuk kış aylarının gelmesiyle birlikte dünyanın dört bir tarafında kış yardım çalışmalarına ‘‘Bu kış lapa lapa iyilik yağsın’’ çağrısıyla başladı.Kış mevsiminin kendisini hissettirmesi ile birlikte başta Türkiye olmak üzere Suriye, Filistin, Lübnan, Orta Asya ve Balkanları da kapsayan kış çalışmalarımıza ‘‘Bu kış lapa lapa iyilik yağsın’’ çağrısı ile başlanıldı.İslam coğrafyalarında yaşanan zulümlerin devam etmesi ve kış aylarının kapıya dayanması bu bölgelerde hayata tutunmaya çalışan insanları çok zor koşullar altında bırakıyor. Son yıllarda komşu bölgelerde yaşanan savaşlar ve işgaller neticesinde milyonlarca insan göç etti. Yüz binlerce kişi hayatını kaybetti. Suriye ve Lübnan’da mülteci kamplarında yaşayan ihtiyaç sahipleri kış aylarını derme çatma çadır ve ısıtıcılardan yoksun bir şekilde geçirmekte.Ülkemizde ve yardıma muhtaç İslam coğrafyalarında kış kampanyası kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Başta Türkiye olmak üzere Suriye, Lübnan, Filistin, Orta Asya ve Balkanlar'da kışlık malzeme dağıtımları gerçekleştireceğiz. Bu çalışma kapsamında halkımızın yapacak olacakları yardımlar ile beraber çetin kış koşulları altında yaşayan kardeşlerimizin kışlık ihtiyaçlarını karşılayacağız.

Sadakataşı Derneği olarak zor koşulların artması nedeniyle kış yardımları kampanyası kapsamında acil ihtiyaç malzemeleri olarak;

  • Battaniye
  • Atkı, bere, eldiven takımı
  • Mont
  • Bot
  • Yakacak

 


Derneğimizin başlatmış olduğu kış yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirler. Ayrıca KIŞ yazarak 2989'a SMS göndererek 5 TL, KIŞ yazarak 6780’e SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimizle görüşebilirsiniz.Paylaş:

Etiketler: ‘‘Bu kış lapa lapa iyilik yağsın’’, Sadakataşı Kış Projeleri, Kış Yardımları, Kış İnsani Yardımı

Tarih: 06 Aralık 2019

Naif ve estetik yardımlaşma kültürünü, ‘sadaka taşları’ modelini örnek alarak canlandırmak.
Tüm dünya yoksulları, garipleri, yetimleri için kalıcı projeler üretmek.
Kuraklığın hüküm sürdüğü, yer altı ve üstü sularının kirli olduğu coğrafyalarda temiz, içilebilir su kuyuları açmak.

Devamını Oku
Sosyal Medya Bilgileri
İletişim Bilgileri
  • Kısıklı Mahallesi. Ferah Caddesi. Numara : 6/B Uskudar / ISTANBUL / TURKEY
  • +90 216 614 04 61
  • sadakatasi@sadakatasi.org.tr

Copyright 2018 Sadakataşı. Tüm Haklara Saklıdır.

Design by Tuşsesleri.